W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wystartował Narodowy Spis Powszechny, spisz się!

1 kwietnia wystartował Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Spisz się i spełnij swój obowiązek.

Zdjęcie pozującej rodziny: dziadek, mama, tata i córka, obok napisy "Liczymy się dla Polski", "Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021", "Już od 1 kwietnia! Wejdź na spis.gov.pl i spisz się!"
Czy muszę się spisać?

Zgodnie z ustawą udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy.

Jak można się spisać?

Podstawowym sposobem udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań jest samospis internetowy. Formularz dostępny od 1 kwietnia br. na stronie Głównego Urzędu Statystycznego https://spis.gov.pl/. Wystarczy wejść na stronę i wypełnić elektroniczny formularz spisowy.

W razie wątpliwości można skontaktować się z infolinią spisową: +48 22 279 99 99 lub napisać na FB do Urzędu Statystycznego w Gdańsku.

Metody uzupełniające to spis telefoniczny lub bezpośredni przy pomocy Rachmistrza spisowego. W Gminie Łęczyce mamy pięciu Rachmistrzów spisowych, którzy od 4 maja rozpoczną swoją pracę, kontaktując się z mieszkańcami gminy telefonicznie bądź bezpośrednio.

Możesz też zapytać w swojej gminie.

Dla osób nieposiadających Internetu w Urzędzie Gminy Łęczyce od 01 kwietnia udostępnione zostało stanowisko komputerowe w ramach działania Gminnego Biura Spisowego.

Gminne Biuro Spisowe działa w bydynku:

Urzędu Gminy przy ul. Długiej 49, w godzinach pracy Urzędu.

Rezerwacja przyjścia pod numerem tel. (58) 6789 214 wew. 40.

Plakat w języku kaszubskim zachęcający do spisania się w NSP2021 i podania informacji o znajomości języka kaszubskiego