W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Uroczyste przekazanie nowego wozu strażackiego dla OSP Łęczyce

24 kwietnia 2026 r. przy placu przed remizą OSP Łęczyce miała miejsce uroczystość przekazania nowego wozu strażackiego MAN TGM13.290 dla jednostki OSP Łęczyce.

Wójt, zastępca wójta, wicestarosta wejherowski oraz przedstawiciele straży pożarnej pozujący z podziękowaniami w ramkach na tle remizy strażackiej

Wydarzenie zgromadziło liczne grono zaproszonych gości, w tym przedstawicieli władz samorządowych oraz społeczności lokalnej, co podkreśliło znaczenie tej chwili dla całej gminy.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości, następnie nastąpiło oficjalne przekazanie dokumentów oraz kluczyków do pojazdu przedstawicielom OSP Łęczyce.

W swoich wystąpieniach goście podkreślili, jak ważna jest praca strażaków, która nie tylko stanowi istotny element systemu bezpieczeństwa, ale także wpływa na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy i  powiatu. Zwrócono uwagę na trudności i wymagania stawiane przed strażakami, którzy niejednokrotnie narażają swoje życie, aby chronić innych. Gremialnie przybyli też druhowie z zaprzyjaźnionych OSP, co świadczy o silnej więzi i współpracy pomiędzy jednostkami.

Momentem szczególnym było uroczyste poświęcenie pojazdu, którego dokonał ksiądz Mariusz Szyca, proboszcz parafii w Brzeźnie Lęborskim, co symbolizowało błogosławieństwo dla strażaków oraz ich misji ratunkowej. Nowy pojazd otrzymał imię „Jacek”, które nawiązuje do osoby Pomorskiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej Generała Jacka Niewęgłowskiego. Jednocześnie godność matki chrzestnej pełniła Przewodnicząca Rady Gminy Łęczyce pani Żaneta Grzenkowicz.

Przekazanie wozu strażackiego dla OSP Łęczyce to istotny krok w modernizacji sprzętu strażackiego, co z pewnością przyczyni się do zwiększenia efektywności działań ratunkowych w regionie. Uroczystość była nie tylko okazją do świętowania, ale także do zacieśnienia więzi pomiędzy lokalnymi społecznościami a jednostkami OSP, które na co dzień niosą pomoc i bezpieczeństwo.

Podczas uroczystości Wójt Gminy Piotr Wittbrodt podziękował Druhom OSP Łęczyce i wszystkim zaangażowanym w pozyskanie środków na zakup nowego pojazdu oraz wszystkim, którzy wsparli tę wyjątkową inicjatywę. Podkreślił również, że zakup nowego wozu to doskonały przykład owocnej współpracy samorządów, gminy oraz strażaków ochotników, której celem jest troska o bezpieczeństwo mieszkańców. Dzięki takim inwestycjom druhowie OSP mogą skuteczniej nieść pomoc potrzebującym, a mieszkańcy gminy Łęczyce mogą czuć się jeszcze bezpieczniej. Ogromne podziękowania skierował również do Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, za przekazanie sprzętu – ciężkiego zestawu ratownictwa technicznego oraz lekkiego samochodu operacyjnego Volkswagen dla jednostki OSP Łęczyce, który jeszcze bardziej wzmocni naszą jednostkę w działaniach ratowniczych.

Jeszcze raz składamy Zarządowi OSP Łęczyce, Radnym Gminy Łęczyce i Powiatu oraz wszystkim Druhom najserdeczniejsze gratulacje i wyrazy uznania za pozyskanie profesjonalnego sprzętu. Życzymy by nowy samochód jak najlepiej służył podczas akcji ratowniczych i przyczynił się do jeszcze większej skuteczności w niesieniu pomocy osobom poszkodowanym oraz w ratowaniu ich mienia.

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}