W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Trzy nowe inwestycje dzięki grantom w ramach dobrosąsiedzkiego programu „WzMOCnij swoje otoczenie”

Gmina Łęczyce zrealizowała trzy nowe inwestycje. Przeprowadzenie projektów społecznych było możliwe dzięki pozyskanym grantom w ramach dobrosąsiedzkiego programu „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Na każdy z projektów przeznaczono kwotę 20 tys. zł, czyli łącznie 60 tys. zł.

Logo programu Wzmocnij swoje otoczenie

Na terenie Węgorni, Łęczyc i Kaczkowa zostały ustawione nowe, estetyczne wiaty przystankowe, które służyć będą osobom korzystającym z transportu publicznego. Szczególnie przydatne będą osobom starszym, ponieważ każda z nich jest wyposażona w ławeczkę.

Z kolei w Łęczycach, przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym został zamontowany nowoczesny zestaw przyrządów dla najmłodszym, który daje możliwość kreatywnej, bezpiecznej i atrakcyjnej zabawy na świeżym powietrzu.

Na drodze gminnej prowadzącej do miejscowości Węgornia pojawiły się dwie lampy solarno-ledowe. Ustawienie oświetlenia na trasie poprawi bezpieczeństwo mieszkańców oraz uczestników ruchu, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Lampy zwiększają  widoczność pieszych, zmniejszając ryzyko wypadków. Dodatkowo oświetlenie zasilane jest  energią słoneczną i wiatrową, co jest rozwiązaniem korzystnym dla środowiska oraz obniża koszty zużycia energii.

Program „WzMOCnij Swoje Otoczenie” to ogólnopolski program grantowy, realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Konkurs skierowany jest do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednej z siedmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}