W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Świadczenia pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia Obywatelom Ukrainy

Osoby oraz inne podmioty, które udzieliły schronienia i wyżywienia obywatelom Ukrainy, którzy przekroczyli polsko-ukraińską granicę od 24 lutego 2022 r. , mogą otrzymać specjalne świadczenie w wysokości 40 zł na osobę dziennie.

Zdjęcie trzech trzymających się dłoni na tle flagi Ukrainy

Zgodnie z ustawą świadczenie może być przyznane każdemu podmiotowi, w szczególności osobie fizycznej prowadzącej gospodarstwo domowe, który zapewni zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy.

Aby otrzymać świadczenie należy złożyć WNIOSEK  wraz z załączoną KARTĄ OSOBY PRZYJĘTEJ DO ZAKWATEROWANIA.

Wnioski należy składać w Urzędzie Gminy Łęczyce, ul. Długa 53, 84-218 Łęczyce osobiście w Biurze Obsługi Interesanta, można przesłać na adres Urzędu Gminy lub w formie elektronicznej przez ePUAP na adres skrzynki: 7084iidmgg/Skrytka_Esp

Świadczenie będzie przyznane za okres faktycznego zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy, nie dłużej niż za okres 60 dni i jest wypłacane z dołu.

W szczególnie uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość podwyższenia kwoty 40 zł jak i wydłużenia okresu 60 dni wypłaty świadczenia.

Materiały

Wniosek o dofinansowanie zakwaterowania i wyżywienia dla uchodźców z Ukrainy
Wniosek​_o​_dofinansowanie​_zakwaterowania​_i​_wyzywienia​_dla​_uchodzcow​_z​_ukrainy.docx 0.06MB
Wniosek o dofinansowanie zakwaterowania i wyżywienia dla uchodźców z Ukrainy
Wniosek​_o​_dofinansowanie​_zakwaterowania​_i​_wyzywienia​_dla​_uchodzcow​_z​_ukrainy.pdf 0.24MB
Klauzula do wniosku o świadczenie pieniężne dla uchodźców z Gminy Łęczyce
Klauzula​_do​_wniosku​_o​_świadczenie​_pieniężne​_dla​_uchodźców​_z​_Gminy​_Łęczyce.pdf 0.11MB
{"register":{"columns":[]}}