W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Startuje spis telefoniczny

Zdjęcie kobiety trzymającej słuchawkę od telefonu przy uchu, obok tekst "Od 4 maja z numeru 22 828 88 88 może zadzwonić do Ciebie rachmistrz spisowy"

1 kwietnia 2021 r. w całej Polsce rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Podstawową formą udziału w spisie jest samospis internetowy. Wystarczy wejść na stronę www.spis.gov.pl i wypełnić elektroniczny formularz. Na tej stronie podany jest również numer telefonu na infolinię, gdzie można uzyskać dodatkowe informacje lub dokonać spisu przez telefon.

4 maja 2021 r. rozpoczyna się spis telefoniczny w systemie CATI, realizowany przez rachmistrzów telefonicznych – pracowników urzędów statystycznych.

Udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje wszystkich mieszkańców.