W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Startują rachmistrze z terenu Gminy Łęczyce

Wójt Gminy Łęczyce informuje, iż od 20.05.2021 r. swoją pracę rozpoczynają rachmistrzowie spisowi z terenu Gminy Łęczyce

Zdjęcie pozującej rodziny: dziadek, mama, tata i córka, obok napisy "Liczymy się dla Polski", "Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021", "Już od 1 kwietnia! Wejdź na spis.gov.pl i spisz się!"

Przeprowadzane będą wywiady telefoniczne dotyczące Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań w 2021 r.

Spis jest obowiązkowy. Spełnij swój obowiązek i spisz się!

W sprawie spisu kontaktować się z Państwem będą wyznaczeni dla naszej Gminy rachmistrzowie spisowi t.j.: Dorota Czaja, Paulina Główczewska, Joanna Jakiel, Paulina Mach oraz Joanna Wasil-Sudnik.

Ponadto oprócz wyżej wymienionych osób mogą się też kontaktować z Państwem rachmistrzowie wojewódzcy.

Rachmistrz spisowy ma nadany oficjalny identyfikator wydany przez Wojewódzkie Biuro Spisowe zawierający imię i nazwisko, numer, godło, informację o przetwarzaniu danych osobowych.

Z uwagi na panującą pandemię COVID-19, decyzją Generalnego Komisarza Spisowego aż do odwołania rachmistrzowie nie będą realizować wywiadów bezpośrednich (i odwiedzać respondentów w domach).

Jeśli obowiązek spisowy został już zrealizowany przez Internet albo poprzez infolinię spisową nikt nie będzie dzwonić do respondentów w tej sprawie. Takie kontakty mogą być próbą wyłudzenia danych.

Tożsamość rachmistrza można sprawdzić:

 • w Gminnym Biurze Spisowym - Urzędzie Gminy Łęczyce pod numerem telefonu:
  • Sekretariat Urzędu Gminy Łęczyce – nr tel. 58 678 92 14,
  • Zastępca Gminnego Komisarz Spisowego – Bożena Pruchniewska – nr tel. 58 674-46-36,
  • Koordynator Spisu – Ryszarda Joskowska – nr tel. 58 674-46-40.
 • na infolinii spisowej pod numerem 22 279 99 99
 • jak również poprzez aplikację dostępną na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/
   

W przypadku uzasadnionych wątpliwości, co do wiarygodności i rzetelności rachmistrza spisowego, prosimy zaistniały incydent niezwłocznie zgłaszać na infolinię spisową lub do właściwego Biura Spisowego w swoim miejscu zamieszkania.

Po weryfikacji rachmistrza i uzyskaniu pewności, że dzwoni w celu przeprowadzenia spisu, prosimy mieć na uwadze, że zgodnie z ustawą nie można odmówić mu podania danych.

Zapewniamy, że dane zbierane na potrzeby spisu są bezpieczne i nikomu nie zostaną przekazane. Osoby wykonujące prace spisowe są zobowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej. Za jej niedotrzymanie grożą sankcje, w tym kara pozbawienia wolności.

Warto zapoznać się zawczasu z zakresem pytań spisowych na stronie www.spis.gov.pl.

Rachmistrz nie zapyta o zarobki, oszczędności, cenne przedmioty w domu, numer konta, PIN do karty czy dane logowania do bankowości internetowej. Takich pytań w formularzu spisowym nie ma! Mogą wskazywać na próbę wyłudzenia danych. Sprawę należy niezwłocznie zgłosić na policję.

Jednocześnie przypominam, że podstawowym sposobem udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań jest samospis internetowy. Formularz dostępny od 1 kwietnia br. na stronie Głównego Urzędu Statystycznego https://spis.gov.pl/. Wystarczy wejść na stronę i wypełnić elektroniczny formularz spisowy.