W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Przebudowa ul. Brzeźno Małe w Brzeźnie Lęborskim

Gmina Łęczyce informuje, że w grudniu 2023 r. podpisała umowę z firma POL-DRÓG z siedzibą w Drawsku Pomorskim na inwestycję drogową pn. ,,Przebudowa drogi gminnej – ul. Brzeźno Małe w m. Brzeźno Lęborskie” w systemie zaprojektuj i wybuduj.

Asfaltowa droga z pojedynczą linią przerywaną w kierunku horyzontu . Po obu stronach trawa w jesiennych kolorach. W oddali widoczne drzewa i krzewy, a na horyzoncie wzgórza

W ramach zadania wykonana zostanie dokumentacja projektowa oraz roboty drogowe mające na celu przebudowę drogi gminnej o długości 0,69 km i na szerokości 4,50 m z obustronnym poboczem o szerokości 0,75 m. Przebudowa zostanie wykonana na odcinku od istniejącej nawierzchni bitumicznej do istniejącej nawierzchni betonowej z płyt IOMB.

Zakres wykonywanych robót obejmuje w szczególności: roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę oraz roboty ziemne (do 5 m w przekroju drogowym), ułożenie warstwy wiążącej i ścieralnej z betonu asfaltowego, przebudowę zjazdów.

Termin wykonania dokumentacji projektowej – do 31 lipca 2024 r.

Termin zakończenia robót zgodnie z zawartą z Wykonawcą umową przewidziany jest do 30 listopada 2024 r.

Na niniejsze zadanie Gmina Łęczyce otrzymała rządowe wsparcie w ramach Funduszu Rozwoju Dróg Samorządowych na 2024 r. Dofinansowane ze środków Funduszu wyniosło 50 % tj. 290 539,00 zł. Całkowita wartość zadania to kwota 581 078,01 zł, z czego 50 % stanowią  środki Gminy Łęczyce.

{"register":{"columns":[]}}