W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Obowiązek posiadania konta na PUE ZUS

Od 1 stycznia 2023 r. każdy płatnik składek ma ustawowy obowiązek posiadania profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Tekst: "Jesteś płatnikiem składek? Załóż konto na PUE ZUS! Teraz to Twój obowiązek"

Do tej pory obowiązek posiadania profilu na PUE ZUS mieli płatnicy rozliczający składki za więcej niż 5 osób. Po zmianach obowiązek ten dotyczy wszystkich przedsiębiorców - także właścicieli małych firm, czyli zatrudniających do 5 pracowników oraz tych, którzy płacą składki tylko za siebie.

Płatnicy, którzy aktualnie rozliczają składki w ZUS i nie mają profilu na PUE ZUS, powinni go założyć do 30 grudnia 2022 r.

Jesteś płatnikiem składek?

Załóż konto na PUE ZUS!

Teraz to Twój obowiązek

Co zyskasz?

  • kontrolę nad stanem rozliczeń Twojej firmy z ZUS
  • elektroniczne wnioski w Twoich sprawach
  • szybką informację o e-ZLA Twoich pracowników

Jak założyć konto?

Wejdź na stronę www.zus.pl i wybierz przycisk "Zarejestruj w PUE" lub odwiedź dowolną placówkę ZUS albo skorzystaj z e-wizyty w ZUS.

Obowiązek założenia konta na PUE ZUS wynika ze zmian w prawie (art. 1 pkt 15 i art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 24 czerwca 2021 r. o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórychninnych ustaw, Dz.U. poz. 1621).

Materiały

Plakat PUE
Plakat​_PUE.PDF 4.01MB
{"register":{"columns":[]}}