W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dodatkowe oświetlenie na ulicy Słonecznej w Łęczycach

Gmina Łęczyce została jednym z laureatów kolejnej edycji programu dobrosąsiedzkiego „Wzmocnij Swoje Otoczenie”. Dzięki przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne grantowi w wysokości 20 tys. złotych, Gmina Łęczyce zakupi oraz zamontuje dwie lampy LED wzdłuż drogi gminnej.

Prosta drewniana huśtawka na łańcuchach w tle dwie ślizgawki na placu z piasku. Przed tym logo wzMOCnij swoje otoczenie oraz prosta grafika trzypiętrowego budynku, a nad nim zakrzywiona w górę strzałka i tekst: kategoria projektu Rozwój wspólnej przestrzeni publicznej

Lampy zostaną zamontowane wzdłuż ulicy Słonecznej w Łęczycach. Oświetlenie przedmiotowej drogi to zadanie, które wychodzi naprzeciw potrzebom sygnalizowanym mieszkańcom. Celem projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców oraz osób poruszających się przedmiotową drogą.

„Wzmocnij Swoje Otoczenie” to program grantowy skierowany do mieszkańców terenów, na których Polskie Sieci Elektroenergetyczne prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą infrastrukturę. Celem programu jest wsparcie projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowa pomoc w ich wdrożeniu. Jego idea jest zbliżona do znanego i sprawdzonego rozwiązania, jakim jest budżet partycypacyjny, dzięki któremu mieszkańcy mogą aktywnie zmieniać swoją okolicę.
W pięciu edycjach programu, PSE przyznały już ponad 800 grantów o łącznej wartości 16 mln złotych. Szczegółowe informacje o programie i jego organizatorze dostępne są na stronach internetowych https://www.wzmocnijotoczenie.pl, https://www.energetycznykompas.pl .

{"register":{"columns":[]}}