W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Uszycach


Warsztaty Terapii Zajęciowej w Uszycach zapoczątkowały swoją działalność w drugiej połowie listopada 2004 roku.
Jest to placówka pobytu dziennego dla 25 osób z niepełnosprawnością umysłową, ruchową oraz z zaburzeniami psychicznymi. Zajęcia prowadzone są w pięciu pracowniach:
  • gospodarstwa domowego,
  • rękodzieła artystycznego,
  • technicznej,
  • ogrodniczo-gospodarczej,
  • ruchu i sportu.
Uczestnicy placówki pod okiem fizjoterapeuty korzystają z rehabilitacji leczniczej. Podopieczni Warsztatów objęci są opieką lekarską, rehabilitacyjną, terapeutyczną oraz indywidualnymi zajęciami z psychologiem. Zróżnicowane formy zajęć i indywidualnie dobrane metody pracy ukierunkowane są na zdobywanie umiejętności z zakresu samoobsługi i zaradności osobistej, uczenie, rozwijanie i utrwalenie cech pracowniczych oraz umiejętności zawodowych i innych umiejętności wynikających z udziału w różnych formach terapii. Ma to na celu przygotowanie osób niepełnosprawnych do podjęcia zatrudnienia w zakładach chronionych.
Terapeutyczno-wychowawczym aspektem Warsztatów Terapii Zajęciowej w Uszycach jest przygotowanie uczestników do życia poprzez kształcenie preferowanych społecznie zachowań i postaw, kompetencji komunikacyjnych, cech dobrego pracownika oraz pełnienia różnych ról społecznych. Kompleksowe oddziaływanie rewalidacyjne ma również na celu rozwijanie zainteresowań, utrzymywanie aktywności umysłowej uczestnika na optymalnym dla niego poziomie, wpływanie na poprawność kontaktów społecznych i stanów emocjonalnych. Oprócz terapii zajęciowej uczestnicy Warsztatów mają możliwość integracji ze społeczeństwem poprzez: promocję twórczości, organizowanie spotkań, imprez integracyjnych, wspólnych wyjazdów, wycieczek i tym podobne.

Każdy z uczestników realizuje indywidualny program rehabilitacji i terapii w tak zwanej pracowni wiodącej oraz w innych pracowniach pomocniczych, według indywidualnych potrzeb, predyspozycji, zainteresowań i wskazań wynikających z diagnozy.
Warsztaty znajdują się w zabytkowym dworku usytuowanym na wzgórzu, skąd rozciąga się wspaniały widok na rozległe wsie i pola, na dolinę Prosny. Zatopiony w zieleni drzew zachęca do relaksu i odpoczynku. Teren sportowy, park oraz małe zoo są wielką atrakcją dla młodzieży oraz dorosłych.
 
Organem prowadzącym Warsztaty Terapii Zajęciowej w Uszycach jest Zgromadzenie Braci Szkół Chrześcijańskich.
 
Zajęcia w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Uszycach odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00.

Dane teleadresowe Warsztatów Terapii Zajęciowej w Uszycach:
Uszyce 18/19
46-310 Gorzów Śląski
numer telefonu: 34 350 22 33

 

{"register":{"columns":[]}}