W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Uszycach


W skład ośrodka wchodzą: Szkoła Podstawowa i Szkoła Przysposabiająca do Pracy. Wychowankami Ośrodka w Uszycach są uczniowie w wieku od lat 10 do lat 24, którzy posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na niepełnosprawność intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

Podstawowym celem szkoły jest dążenie do wszechstronnego rozwoju wychowanków oraz stworzenie optymalnych warunków tego rozwoju. Filarem pracy z uczniami niepełnosprawnymi jest wychowanie w duchu wartości, rozbudzanie pasji i zdolności, niwelowanie, w miarę możliwości, deficytów rozwojowych oraz jak najlepsze przygotowanie do samodzielnego udziału w życiu społecznym.
 
Organem prowadzącym Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Uszycach jest Zgromadzenie Braci Szkół Chrześcijańskich.
 

Dane teleadresowe Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Uszycach:
Uszyce 18/19
46-310 Gorzów Śląski
numer telefonu: 34 359 33 23
{"register":{"columns":[]}}