W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Życzenia Starosty Jasielskiego Adama Pawlusia z okazji Dnia Strażaka

Adam Pawluś

Jasło, dnia 4 maja 2021 r.

                         

Szanowni Strażacy!
Druhny i Druhowie!

 

Z okazji Dnia Strażaka, który dzisiaj przypada, pragnę złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności oraz zadowolenia z trudnej i ofiarnej pracy, jaką wykonujecie.

Niosąc pomoc drugiemu człowiekowi, niejednokrotnie narażacie własne zdrowie, a nawet życie. Jesteście wszędzie tam, gdzie zagrożone jest ludzkie zdrowie, życie i mienie. Stajecie do walki ogniem, wodą i skutkami nawałnic. Jesteście na miejscu katastrof i wypadków drogowych. Angażujecie się również w życie społeczne i kulturalne Powiatu Jasielskiego, uczestnicząc w różnego typu wydarzeniach, często je zabezpieczając, zapewniacie tym samym bezpieczeństwo ich uczestnikom.

W tym szczególnym dniu za to zaangażowanie, za ofiarną postawę oraz pomoc potrzebującym serdecznie dziękuję.

Szczególne słowa uznania chciałbym skierować do Strażaków – Ochotników!

Jesteście wyjątkowymi ludźmi, społecznikami, którzy niejednokrotnie jako pierwsi pojawiają się na miejscu wypadków i zdarzeń losowych niosąc pomoc, a wiadomo, że wówczas każda sekunda jest na wagę złota, często decyduje o ludzkim zdrowiu i życiu. Mimo iż na przestrzeni lat unowocześniał się sprzęt i wyposażenie, niezmienne i najważniejsze pozostało strażackie zaangażowanie i gotowość niesienia pomocy, czym wykazujecie się w każdej akcji.

Raz jeszcze dziękuję za ofiarna służbę, trud i wysiłek włożony w pracę na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom Powiatu Jasielskiego. Ze swej strony deklaruję pomoc i poparcie dla Waszych działań. Życzę, by służba drugiemu człowiekowi dawała Wam satysfakcję i poczucie spełnienia, a Św. Florian – Wasz Patron – niech czuwa nad Wami nie tylko podczas akcji, ale także w życiu codziennym.

 

STAROSTA JASIELSKI
Adam Pawluś                        

Materiały

Życzenia Starosty Jasielskiego Adama Pawlusia z okazji Dnia Strażaka
Życzenia​_Starosty​_Jasielskiego​_Adama​_Pawlusia​_z​_okazji​_Dnia​_Strażaka.pdf 0.46MB