W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

ZST znowu wygrywa!

ZST znowu wyrywa

Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle został laureatem konkursu FUNDUSZE NORWESKIE I EOG – O TYM SIĘ WIE, pokonując tym samym 2288 nadesłanych z całej Polski prac.

Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, iż decyzją organizatorów konkursu plastyczno – cyfrowego „Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!”, animacja przygotowana przez uczniów: Dawida Skocza z klasy 3Tc oraz Huberta Sokołowskiego z klasy 2GTb, znalazła się wśród 22 najlepszych prac z poziomu szkół średnich, zdobywając  nagrodę główną - wyposażenie mobilnej pracowni komputerowej oraz nagrody dodatkowe dla członków drużyny oraz jej koordynatora. Opiekunami wszystkich prac ze strony szkoły byli: Damian Bartuś, Marzena Olbrot, Edyta Rutyna, Urszula Oleszkowicz, Alicja Kamińska, Agnieszka Munia, Rafał Suski, Krzysztof Alibożek, Andrzej Barzyk. Przyznana nagroda cieszy nas tym bardziej, że oprócz dużej konkurencji, poziom techniczny zgłoszonych prac, według jury, był bardzo wysoki.

Konkurs ten zorganizowany został przez Państwowy Instytut Badawczy NASK i Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej pod honorowym patronatem Ambasady Norwegii oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Uczniowie biorący udział w rywalizacji mieli możliwość podnieść swoje kompetencje cyfrowe oraz wiedzę na temat Funduszy Norweskich i EOG, państw – darczyńców oraz wsparcia Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ograniczaniu różnic społecznych i gospodarczych w innych państwach Europy.

To już druga pracownia mobilna wygrana w konkursach przez młodzież z naszej szkoły. Pierwszą zdobyliśmy w 2019 r. w ogólnopolskim konkursie „OSE WYZWANIE”. Wyniki Konkursu można znaleźć na stronie: www.otymsiewie.pl

ZST w Jaśle


W dniu 20 lipca br. podczas elektronicznego przydziału kandydatów do klas I  szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022 Zarząd Powiatu wstępnie uruchomił oraz zaakceptował 35  oddziałów, w tym 10 oddziałów w liceach, 17 oddziałów w technikach oraz 6 oddziałów w  Branżowych Szkołach I Stopnia. Zarząd Powiatu w Jaśle kierując się potrzebami rynku pracy oraz listą zawodów deficytowych na terenie województwa podkarpackiego preferuje szkolnictwo dające kwalifikacje zawodowe.

W dniu 22 lipca br. szkoły ponadpodstawowe opublikują listy zakwalifikowanych kandydatów do przyjęcia.

Do 30 lipca br. zakwalifikowani kandydaci do szkół ponadpodstawowych będą  potwierdzać wolę podjęcia nauki poprzez dostarczenie oryginałów świadectw oraz zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasity. 

Starostwo Powiatowe w Jaśle

Zdjęcia (2)