W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Ważne odwiedziny w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Ożennej

Ważne odwiedziny w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Ożennej

W piątek, 3 września br., Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Ożennej odwiedzili dwaj ważni goście  – Małgorzata Golińska, Główny Konserwator Przyrody, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska oraz Diana Piotrowska, Dyrektor Departamentu Ochrony Przyrody i Leśnictwa  w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W spotkaniu tym uczestniczyli również: Alicja Zając – Senator RP, Barbara Bartuś – Poseł na Sejm RP i Adam Pawluś – Starosta Jasielski oraz  Grażyna Lańczuk – dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle i Katarzyna Dedo, które oprowadziły gości po Ośrodku, prezentując  im zasady jego funkcjonowania, wyposażenie i możliwości.

Wizyta była tym bardziej interesująca, że w Ośrodku wówczas odbywały się zajęcia w ramach programu trans granicznego PL-SK, w zakresie rozwoju turystyki terenów przygranicznych. Zatem goście mogli poznać jego funkcjonowanie w praktyce.

Minister Małgorzata Golińska nie ukrywała zachwytu nad Ośrodkiem, położonym w tak pięknej okolicy: - Gratuluję pomysłu uruchomienia centrum, gratuluję wykonania. Jestem zachwycona. Tylko dzięki takiej formie edukacji – poprzez bezpośredni kontakt z naturą jesteśmy w stanie wychować kolejne pokolenia. – mówiła M. Glińska.

Również Diana Piotrowska podkreślała, że miejsce to jest bardzo potrzebne i świetnie urządzone. Dziękowała za zaproszenie oraz miłe przyjęcie.

Starosta Jasielski podziękował za otrzymane środki (3 mln zł) na remont budynku dawnej strażnicy i dostosowanie go do potrzeb Ośrodka Edukacji Ekologicznej. W dowód wdzięczności podarował Pani Minister obraz przedstawiający jesienny krajobraz Beskidu Niskiego, wykonany przez malarza amatora – podopiecznego Domu Pomocy Społecznej w Foluszu.

Panie zgodnie podkreślały, iż cieszą się, że te środki też zostały dobrze wykorzystane i nie zostały zmarnowane.

Zdjęcia (7)