Uroczystość pożegnania tegorocznych maturzystów I LO
Uroczystość pożegnania tegorocznych maturzystów rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele Św. Stanisława Biskupa i Męczennika. W bieżącym roku mury I LO opuściło 131 abiturientów. Eucharystii przewodniczył ks. Łukasz Ślusarczyk, który podkreślił, że jest to zarówno Msza Święta dziękczynna za 4 lata spędzone w szkole, jak i błagalna o pomyślne zdanie egzaminu maturalnego i dobry wybór drogi życiowej. Ks. Łukasz pogratulował młodzieży ukończenia liceum i podziękował za tworzenie wspaniałej przestrzeni i klimatu szkoły. Na koniec życzył każdemu zawierzenia swojej przyszłości Bogu i spotkania prawdziwych przyjaciół.
Następnie dyrekcja, nauczyciele, zaproszeni goście, rodzice i młodzież zebrali się w auli I LO. Po przywitaniu wszystkich zebranych głos zabrał dyrektor I LO – pan Jacek Nawrocki, który wyraził podziękowanie dla rodziców, grona pedagogicznego i uczniów za ogromny wkład pracy i osiągnięcie bardzo dobrych wyników w nauce i zachowaniu.
Słowa uznania oraz życzenia przekazali również zaproszeni goście: Bogdan Rzońca – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Cecylia Nadymus- Piwowar – Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki, Stanisław Mazan – Przewodniczący Zarządu Fundacji im. Profesora Romana Saphiera i Gabriela Sikora- Bartuś – przedstawicielka Rady Rodziców.
Wyróżnieni uczniowie otrzymali świadectwa, a rodzice listy gratulacyjne z rąk dyrektora szkoły. Nagrody dla uczniów ufundowała Rada Szkoły i Rada Rodziców przy I LO w Jaśle, których przedstawiciele również wyrazili słowa podziękowania i gratulacji.
Tegorocznych absolwentów pożegnał przewodniczący Samorządu Szkolnego – Igor Małecki, życząc koleżankom i kolegom powodzenia na maturze, ale przede wszystkim kształtowania swojej osobowości. Natomiast w imieniu maturzystów głos zabrał Bartłomiej Wszołek, który przekazał słowa wdzięczności i uznania wszystkim wychowawcom i nauczycielom za trud pracy dydaktycznej, a delegacja uczniów złożyła kwiaty na ręce dyrekcji.
Po części oficjalnej wystąpiła Grupa Teatralna „Leszcze” oraz zaprzyjaźnione osoby, m. in.: Milena Kozioł i Ewelina Hanula, którzy uświetnili uroczystość zakończenia roku szkolnego ubogacając dawką humoru, a może i wzruszeń?...
Spotkanie podsumował pan dyrektor, życząc absolwentom optymizmu, wysokich wyników na maturze i zdobycia indeksów na wymarzone uczelnie.