W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej z La Salette w Dębowcu

Odpust w Dębowcu

W dniach 14 – 18 września w bazylice mniejszej w Dębowcu odbyły się uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej z La Salette, których punktem kulminacyjnym była niedzielna dziękczynna suma odpustowa, odprawiona pod przewodnictwem Jego Eminencji ks. kardynała Gerharda Ludwiga Mullera. W celebrowaniu wydarzenia uczestniczył również ks. biskup Jan Wątroba.

Uroczystości odpustowe w Dębowcu, jak co roku, przyciągnęły do Sanktuarium tłumy kapłanów i wiernych pielgrzymów, którzy przybyli z różnych zakątków Polski, by wspólnie modlić się do Płaczącej Pani z La Salette.

Po nabożeństwie odbyła się uroczysta procesja eucharystyczna oraz poświęcenie wieńców dożynkowych i ziarna na przyszłoroczne zasiewy.

Powiat Jasielski reprezentował Adam Pawluś – Starosta Jasielski, który wziął udział w uroczystej mszy świętej. Po nabożeństwie Starosta Jasielski osobiście podziękował Jego Eminencji ks. Kardynałowi Gerhardowi Ludwigowi Mullerowi za wizytę w powiecie jasielskim, a na jego ręce złożył pamiątkowy obraz przedstawiający krajobraz Beskidu Niskiego, wykonany przez miejscowego artystę – amatora, podopiecznego Domu Pomocy Społecznej w Foluszu.

{"register":{"columns":[]}}