W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Jasielski szpital zakupił nowoczesny tomograf komputerowy

podpisanie umowy na zakup tomografu

W środę, 10 sierpnia 2022 r., w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle podpisano umowę na dostawę nowoczesnego tomografu komputerowego dla Zakładu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej za kwotę niespełna 2,4 mln zł. Urządzenie to zapewni szybsze i bezpieczniejsze diagnozowanie pacjentów.

Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle Beata Trzop, w obecności Senator Alicji Zając, Posła do PE Bogdana Rzońcy i Starosty Jasielskiego Adama Pawlusia, podpisała umowę z firmą Simens Healthcare Spółka z o.o. na dostawę nowoczesnego tomografu komputerowego dla Zakładu Radiologii  i Diagnostyki Obrazowej jasielskiego szpitala.

Nowy aparat gwarantuje szybszą oraz skuteczniejszą diagnostykę i leczenie chorych. Zastosowana w nim najnowsza technologia zapewnia mniejszą inwazyjność badania pacjentów, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości diagnostyki. Umożliwia obniżenie dawki promieniowania i ilości stosowanych jodowych środków kontrastowych, co radykalnie wpływa na bezpieczeństwo pacjentów.

Zakup tomografu komputerowego był możliwy dzięki pozyskaniu środków z Ministerstwa Zdrowia - z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Wartość inwestycji tj. zakupu aparatu i wykonanie prac adaptacyjnych to 2 mln 390 tys. zł, przy dofinansowaniu w wysokości 1 mln 700 tys. zł.

Szpital Specjalistyczny w Jaśle w 2022 r. uzyskał wsparcie finansowe z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 na inne zadania inwestycyjne, tj. zakup: respiratora, 2 aparatów USG, centrali monitorującej, dekontaminatora powietrza oraz wykonanie rozbudowy istniejącej instalacji tlenowej. Łączna wartość otrzymanego dofinansowania to ok. 1 mln zł.

 

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}