W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Starosta Jasielski przekazał laptopy Uczniom Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

Starosta Jasielski przekazał laptopy Uczniom Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

W dniu 14.11.2023 roku Adam Pawluś – Starosta Jasielski osobiście przekazał uczniom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego laptopy pochodzące z programu realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji.

Program „Laptop dla ucznia” to rządowa inicjatywa, której celem jest wsparcie dzieci i młodzieży
w rozwoju kompetencji cyfrowych. Ma on również na celu zapewnić uczniom równy dostęp do nowoczesnych technologii, wyrównać szanse i dać możliwość lepszego startu w przyszłość.

To dziś tak fundamentalne umiejętności jak czytanie, pisanie, dodawanie, odejmowanie, mnożenie czy dzielenie. Bez nich nie sposób funkcjonować we współczesnym świecie wykorzystującym w życiu codziennym i pracy technologie cyfrowe. A bez rozwoju kompetencji cyfrowych nie uda się zbudować nowoczesnego, odpornego społeczeństwa i co za tym idzie – konkurencyjnej gospodarki.

Spotkanie otworzyła Krystyna Dzik – Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, która przywitała wszystkich zgromadzonych i poprosiła o zabranie głosu Adama Pawlusia – Starostę Jasielskiego. Na wstępie Gospodarz Powiatu podziękował polskiemu rządowi za podjęcie ustawy, która zapewnia nowoczesny sprzęt komputerowy dla każdego ucznia klasy czwartej szkoły podstawowej, a następnie swoje słowa skierował do podopiecznych ośrodka:

Bardzo się cieszę, że mogę przekazać ten niezwykle ważny i potrzebny sprzęt w dobre ręce. Mam nadzieję, że będzie on dla Was pomocny w zdobywaniu nowych umiejętności oraz rozwijaniu swoich zainteresowań.

Na zakończenie w ramach podziękowania uczniowie wręczyli Staroście Jasielskiemu własnoręcznie wykonane laurki.

Zgodnie z ustawą o wsparciu rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli, do końca 2023 roku do wszystkich czwartoklasistów szkół podstawowych mają dotrzeć laptopy. Realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji program zakłada, że każdy uczeń IV klasy szkoły podstawowej w Polsce otrzyma na własność bezpłatny laptop. Sprzęt może być wykorzystany do nauki, rozwoju kompetencji cyfrowych oraz talentów i zainteresowań. Wsparcie obejmuje uczniów szkół publicznych i niepublicznych.

W ramach programu „Laptop dla Ucznia” do uczniów w całej Polsce trafi ponad 390 tysięcy urządzeń.

W spotkaniu wzięli udział: Adam Pawluś – Starosta Jasielski, Andrzej Papciak – Naczelnik Wydziału Edukacji w Jaśle, Monika Gustek – Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji w Jaśle, Krystyna Dzik - Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaśle, Katarzyna Zięba – Wicedyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaśle, podopieczni ośrodka wraz z opiekunami.

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}