W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Starosta Jasielski przekazał działkę Gminie Nowy Żmigród

podpisanie protokołu uzgodnień

Starosta Jasielski, w imieniu Skarbu Państwa, przekazał Gminie Nowy Żmigród działkę w Tokach, na której powstanie plac zabaw dla dzieci i parking dla położonego nieopodal domu ludowego.

W środę 22 września br. Starosta Jasielski Adam Pawluś – w imieniu Skarbu Państwa i Wójt Gminy Nowy Żmigród Grzegorz Bara, podpisali protokół uzgodnień, na mocy którego dokonali zamiany nieruchomości. Wójt przekazał Skarbowi Państwa działkę położoną w Sadkach, a w zamian otrzymał nieruchomość w miejscowości Toki, przylegającą do działki, na której wybudowany jest dom ludowy.

Pozyskanie tej działki pozwoli gminie na budowę placu zabaw dla dzieci oraz wykonanie parkingu przy budynku domu ludowego.

- Cieszę się, że udało się przekazać Gminie Nowy Żmigród działkę w Tokach. Pozwoli to stworzyć w sercu wsi miejsce wypoczynku i relaksu dla dzieci oraz tak potrzebny przy domu ludowym parking – mówił starosta.   

 W najbliższym czasie zostanie podpisany stosowny akt notarialny.       

Zdjęcia (1)