W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Powiat będzie realizował nowe zadania drogowe

sesja

Podczas 72 Sesji Rady Powiatu w Jaśle, która odbyła się w dniu 16 marca 2023 r., radni zdecydowali o utworzeniu nowych zadań drogowych. Przy drogach powiatowych w Niegłowicach, Harklowej i w Tarnowcu powstaną chodniki, co zwiększy bezpieczeństwo ich użytkowników.

Dzięki wprowadzeniu zmian do Uchwały budżetowej Powiatu Jasielskiego na 2023 rok, możliwa będzie realizacja kolejnych inwestycji drogowych. W budżecie zabezpieczono środki na budowę chodników, wraz z poszerzeniem jezdni, w Niegłowicach, Harklowej i w Tarnowcu. Na zadanie pn. „Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej Nr 1854R Jasło – Dębowiec – Folusz w km 3+162 – 3+430 w miejscowości Niegłowice” zabezpieczono w budżecie 50 tys. zł. Taką samą kwotę przeznaczono na „Budowę chodnika w ciągu drogi powiatowej Nr 1863R Skołyszyn – Harklowa – gr.wojew. – Wójtowa – Lipinki w km 3+782 – 4+452 w miejscowości Harklowa”. Na realizację tych zadań powiat będzie składał wnioski o dofinansowanie do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Z kolei w ramach zadania pn. „Poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych w ciągu drogi powiatowej Nr 1847R Szebnie – Tarnowiec – Jedlicze – Potok w miejscowości Tarnowiec” powstanie chodnik w Tarnowcu. W budżecie na ten cel zabezpieczono ponad 81 tys. zł. Środki te stanowić będą dotację dla Gminy Tarnowiec.

Radni zdecydowali także o zwiększeniu dotacji dla Gminy Dębowiec, na realizację zadania „Przebudowa dróg powiatowych Nr 1854R Jasło – Dębowiec – Folusz w miejscowościach Dębowiec i Folusz oraz Nr 1882R Droga przez wieś Dębowiec w miejscowości Dębowiec”, o kwotę 193 782 zł.

- Realizacja tego zadania i budowa brakującego fragmentu chodnika w Niegłowicach, pozwoli na utworzenie jednego ciągu drogowego z chodnikiem, o normatywnej szerokości 6 metrów, od Jasła aż do skrzyżowania na Kopaniny w Dębowcu – mówił Starosta Jasielski Adam Pawluś.

Na czwartkowej sesji radni zdecydowali również o utworzeniu kolejnego zadania inwestycyjnego dotyczącego odnawialnych źródeł energii. Zabezpieczono w budżecie powiatu kwotę 40 tys. na „Dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznej na budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle”.

Do budżetu powiatu trafi również 46 869 zł (10 tys. euro) darowizny od Kronospan Foundation, na doposażenie kierunku Technik Robotyk w Zespole Szkół Nr 3 w Jaśle.

- Powiat realizuje wiele inwestycji i ma gotowych ponad 20 projektów na inwestycje w infrastrukturę drogową - podkreślał starosta.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}