W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

ROSIK największą inwestycją w historii Powiatu Jasielskiego

ROSIK największą inwestycją w historii Powiatu Jasielskiego

W Trzcinicy powstanie Regionalny Ośrodek Sportu i Kultury. Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Jaśle podpisano umowę na realizację tej inwestycji.

W dniu 24.11.2023 r. Adam Pawluś – Starosta Jasielski i Jan Muzyka – Etatowy Członek Zarządu Powiatu w Jaśle, reprezentujący Zarząd Powiatu w Jaśle, podpisali umowę z Krzysztofem Basamanią - wykonawcą Regionalnego Ośrodka Sportu i Kultury, który powstanie w Trzcinicy.

Realizacja inwestycji pozwoli na zagospodarowanie i wykorzystanie istniejącej infrastruktury szkolnej i podworskiej, co pozwoli na stworzenie bazy noclegowej, która umożliwi z kolei organizację imprez kulturalnych, wystaw, konferencji, treningów i zawodów sportowych dla młodzieży, klubów sportowych i szkół. Ośrodek ma pomóc funkcjonować istniejącej tam szkole oraz zapewnić dodatkowe miejsca pracy.

W ramach zadania modernizację przejdzie istniejący już kompleks budynków Zespołu Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy czyli internat, łącznik i stołówka szkolna. Zadanie obejmuje również zagospodarowanie terenu wokół kompleksu budynków. Dodatkowo projekt zakłada montaż instalacji fotowoltaicznej, która zmniejszy koszty utrzymania ośrodka i placówki szkolnej.

Zmodernizowana zostanie również płyta istniejącego już boiska trawiastego, a także zamontowane zostanie m.in. oświetlenie, piłkochwyty i nowe bramki.

Zadanie realizowane jest w systemie „Zaprojektuj i wybuduj”, a jego wykonawcą jest firma KES-BUD Krzysztof Basamania z Markuszowej.

Planowany koszt realizacji inwestycji wynosi 16 400 000 zł. Zadanie otrzymało również dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 13 950 000 zł.

Starosta Jasielski podkreślił, że jest to największa inwestycja kubaturowa w historii Powiatu Jasielskiego. Poinformował również, że niedługo zostanie uruchomiony przetarg na wykonawcę krytej hali, która zlokalizowana będzie w pobliżu ośrodka. Pozwoli ona na prowadzenie gier zespołowych przez cały rok, bez względu na panujące warunki pogodowe.

W spotkaniu wzięli udział: Adam Pawluś – Starosta Jasielski, Jan Muzyka – Etatowy Członek Zarządu Powiatu Jasielskiego, Andrzej Papciak – Naczelnik Wydziału Edukacji w Jaśle, Monika Gustek – Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji w Jaśle, Ewa Dubiel – Naczelnik Wydziału Inwestycji, Monika Niziołek – Naczelnik Wydziału Promocji i Spraw Społecznych, Marek Bara – Prezes Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy,  Katarzyna Koś - Dyrektor Zespołu Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy, Tomasz Wojtas - trener ULKS "Technik" w Trzcinicy,   Krzysztof Basamania – Prezes firmy KES – BUD

Wideo

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}