W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Relacja z warsztatów i koncertu Tria Ru-Snake w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle

Relacja z warsztatów i koncertu Tria Ru-Snake w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle

W dniu 11.03 trio Ru-snake (Clélia Colonna, Isidro Valdés, Greta Wardęga), na co dzień działające w Porto, odwiedziło MDK z dwoma propozycjami. Pierwszą z nich były trzygodzinne warsztaty tradycyjnego śpiewu korsykańskiego,  w trakcie których uczestnicy mieli okazję nauczyć się dwóch pieśni, techniki ornamentacji i tworzenia tradycyjnych dla Korsyki harmonii.

Wieczorem odbył się natomiast koncert trio Ru-snake, polifoniczna podróż wokół świata. Grupa zaprezentowała tradycyjne pieśni polifoniczne z Bułgarii, Serbii, Korsyki, Francji i Macedonii oraz kilka pieśni folkowych z akompaniamentem akordeonu. Wyjątkowym momentem koncertu było wykonanie dwóch łemkowskich pieśni w towarzystwie zespołu Ruty Uwite i pani Julii Doszny, z którymi trio Ru-snake spotkało się kilka dni wcześniej.

Trio Ru-snake w ramach projektu "Origens em transição" finansowanego przez Urząd Miasta Porto odbyło tygodniową podróż po Beskidzie Niskim, spotykając się z przedstawicielami kultury łemkowskiej i zbierając tradycyjne pieśni Łemków, a także przeprowadzając wywiady dotyczące historii i tradycji łemkowskiej.

MDK w Jaśle

Zdjęcia (12)

{"register":{"columns":[]}}