W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Projekt „Otwarta Firma” w Chemiku

jhdr

Zespół Szkół nr 3 w Jaśle uczestniczy (jako jedyna szkoła z powiatu jasielskiego) w projekcie „Otwarta firma” realizowanym w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Jest on obchodzony jednocześnie w 160 krajach świata, a jego celem jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi i zapewnienie trójstronnych korzyści.

W Polsce projekt organizuje Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, której zadaniem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do życia w warunkach gospodarki rynkowej oraz umożliwienie młodym ludziom zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych.

W realizacji projektu biorą udział i współdziałają uczniowie, nauczyciele oraz lokalni przedsiębiorcy. 

Dla przedsiębiorstwa to wspaniała okazja do promocji oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym. Nasza szkoła natomiast otrzymuje możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do planowania dalszej ścieżki edukacyjnej. 

24 listopada w ramach projektu pani Agnieszka Mazur i pani Elżbieta Hajduk - pracownice Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle przeprowadziły zajęcia warsztatowe dla uczniów klas 3 technik analityk, technik mechatronik i technik logistyk. Warsztaty zbudowane były wokół dwóch tematów.

Celem pierwszych zajęć zatytułowanych: „Jak się zaprezentować – przygotowanie i rozmowa z pracodawcą” było praktyczne przygotowanie do prezentacji własnych możliwości, umiejętności 
i dotychczasowego doświadczenia zawodowego (indywidualnych zasobów kandydata). W toku zajęć wyjaśniona i omówiona została rola rozmowy wstępnej w procesie rekrutacji, a także uczono zasad prowadzenia rozmów z pracodawcą, w tym również przygotowywano uczestników projektu do rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą.

Drugi temat: „Dokumenty aplikacyjne wizytówka zawodowa” oscylował wokół skutecznych zasad pisania CV oraz listu motywacyjnego, obejmował rodzaje życiorysów, cechy życiorysu zawodowego, najczęściej popełniane błędy w dokumentach aplikacyjnych.

W dniu 25 listopada pani Bożena Ankier z firmy „Ubezpieczenia i Finanse” przeprowadziła zajęcia warsztatowe z klasą 3 technik mechatronik na temat „Dlaczego warto się ubezpieczać?”, celem których było przestawienie uczniom różnych form ubezpieczenia, co i dlaczego warto ubezpieczyć, na czym polega ubezpieczenie na życie lub ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. 

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG. Pod patronatem honorowym Ministerstwa Rozwoju i Technilogii.

Zespół Szkół nr 3 w Jaśle

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}