W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Powstaje studium planistyczno-prognostyczne dla rewitalizacji linii kolejowej Gorlice – Jasło

Szanowni Państwo,

niniejszym informujemy, że firma International Management Services Sp. z o.o. opracowuje obecnie, na zlecenie  Województwa Małopolskiego i we współpracy z Województwem Podkarpackim oraz zainteresowanymi samorządami obydwu województw  wstępne studium planistyczno-prognostyczne dla projektu pn.: „Rewitalizacja linii kolejowej nr 108 na odc. Gorlice – Jasło celem usprawnienia połączenia Kraków – Jasło wraz z rewitalizacją linii kolejowej nr 110 i budową łącznicy pomiędzy ww. liniami”.

Projekt ten został zgłoszony do naboru w ramach programu wieloletniego pn. "Program Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej – Kolej+ do 2028 roku". W ramach tego projektu przewiduje się rewitalizację linii kolejowej na odcinkach: Gorlice – Gorlice Zagórzany oraz Gorlice Zagórzany – Jasło, a także budowę łącznicy kolejowej w Gorlicach między liniami kolejowymi 108 i 110 oraz modernizację infrastruktury peronowej w gminach Moszczenica (przystanek kolejowy Moszczenica Małopolska) i Łużna (przystanek kolejowy Szalowa i stacja kolejowa Wola Łużańska).

Przedmiotowy projekt został zakwalifikowany do II Etapu ww. naboru, w ramach którego wnioskodawcy zobowiązani są do przedłożenia wstępnego studium planistyczno-prognostycznego lub dokumentu równoważnego, dla zgłoszonego projektu.

Serdeczne zapraszamy mieszkańców obszarów sąsiadujących z przedmiotową linią kolejowądo udziału w spotkaniu informacyjnym online, które odbędzie się 19 października 2021 o godz. 17:30. Przewidywany czas trwania spotkania: ok. dwóch godzin. W pierwszej jego części eksperci IMS omówią cele i założenia a także zaprezentują zakres opracowywanego studium, zaś w drugiej części chętnie odpowiedzą na Państwa pytania.

Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams. Można wziąć w nim udział wybierając jedną z dwóch opcji:

a)       pobierając uprzednio z internetu aplikację Microsoft Teams (wersja bezpłatna na urządzenia stacjonarne lub mobilne);

b)      korzystając z przeglądarkowej wersji Microsoft Teams (przeglądarki Microsoft Edge lub Google Chrome).

Bezpośredni link do spotkania znajdą Państwo w dniu spotkania na stronach gmin przez które przebiega linia, tj. na stronach urzędów: miasta Jasło, gminy Jasło oraz gminy Skołyszyn.

Z poważaniem,

Mariusz Szubra
Prezes Zarządu
International Management Services Sp. z o.o.