W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Podpisano umowę na rozbudowę drogi w Brzyściu

Podpisano umowę na rozbudowę drogi w Brzyściu

Dzisiaj, 8 kwietnia, w Starostwie Powiatowym w Jaśle podpisano umowę na rozbudowę drogi powiatowej Nr 1871R Jasło - Brzyście - Osobnica w miejscowości Brzyście. Kompleksowe prace obejmą niemal kilometrowy odcinek drogi i znacznie poprawią bezpieczeństwo jej użytkowników. Koszt zadania to ponad milion zł.

Umowę w imieniu Zarządu Powiatu w Jaśle podpisali: Starosta Jasielski Adam Pawluś oraz Wicestarosta Tadeusz Gorgosz, a po stronie wykonawcy - Wieloczynnościowej Firmy Handlu i Usług -właściciel Jan Gumienny z Samoklęsk.

Przedmiotem umowy jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn. ,,Rozbudowa drogi powiatowej Nr 1871R Jasło - Brzyście - Osobnica w km 0+700 - 1+690 w miejscowości Brzyście”. Zakres prac obejmuje m.in. rozbiórkę starej nawierzchni, wykonanie nasypów, budowę kanalizacji deszczowej, wzmocnienie skarp gabionami, poszerzenie jezdni, budowę chodnika, a także przebudowę zjazdów oraz infrastruktury teletechnicznej i elektrycznej. Zrealizowane zostaną także prace związane z wycinką drzew i umocnieniem konstrukcji drogi.

- Droga na Wiśniówki, jak potocznie się ją nazywa, łączy środkową Osobnicę z Łazami Dębowieckimi. To kluczowy odcinek, który stanowi skrót dojazdu do Jasła. Mieszkańcy często korzystają z niej w drodze do pracy. – zauważył Adam Pawluś, Starosta Jasielski.

Rozbudowa drogi powiatowej Nr 1871R w miejscowości Brzyście to inwestycja o dużym znaczeniu, która wpłynie na poprawę jakości komunikacji w regionie. Nowa nawierzchnia, poprawiona infrastruktura kanalizacyjna oraz rozbudowa chodników i jezdni znacząco zwiększą bezpieczeństwo podróży, szczególnie w okresie wzmożonego ruchu oraz niekorzystnych warunków pogodowych. Dodatkowo, modernizacja infrastruktury teletechnicznej i elektrycznej pozwoli na lepszy dostęp do usług cyfrowych i energii, co sprzyja rozwojowi regionu.

Całkowity koszt realizacji zadania to 1 044 395 zł brutto. Prace powinny zakończyć się w pierwszej połowie sierpnia br.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}