W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wyremontowano salę gimnastyczną i krytą bieżnię w szkole w Trzcinicy

oddanie sali i bieżni w Trzcinicy

Dzisiaj, tj. 20 czerwca 2022 r., oficjalnie oddano do użytkowania wyremontowaną salę gimnastyczną i przewiązkę z krytą bieżnią w Zespole Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy. Teraz młodzież szkolna, a przede wszystkim uczniowie działającego tu Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego, będą mogli ćwiczyć i trenować na bieżni o takich samych parametrach jak na stadionie lekkoatletycznym.

 

Remont sali gimnastycznej wraz z przewiązką wykonano w ramach zadania: „Budowa infrastruktury sportowej jednostek oświatowych Powiatu Jasielskiego”. 
Prace obejmowały m.in. demontaż starych nawierzchni oraz wykonanie nowych z pełnego poliuretanu „Full Pur” wraz z wykonaniem linii.

Koszt realizacji inwestycji to 273 985 zł, przy dofinansowaniu z Programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – edycja 2021 w wysokości 50 %. 

Starosta Jasielski Adam Pawluś, podziękował rządowi RP za przyznane środki oraz parlamentarzystom za poparcie. - Nowa nawierzchnia bieżni oraz sali gimnastycznej będzie o takich samych parametrach jak bieżnia na stadionie lekkoatletycznym. Dla zawodników jest to bardzo ważne, ponieważ takie warunki są również na bieżniach, na których rozgrywane są zawody rangi mistrzowskiej – mówił starosta.

Podkreślał, że samorząd Powiatu Jasielskiego, jako właściciel obiektu, stara się inwestować w jego infrastrukturę i zaplecze sportowe. Przypomniał, iż w 2018 roku zmodernizowano stadion lekkoatletyczny. Teraz jest tu sześciotorowa bieżnia dla biegów średnio i długodystansowych oraz ośmiotorowa do sprintu o nawierzchni syntetycznej. Poza tym, na stadionie znajduje się skocznia do skoku wzwyż, skocznia do skoku o tyczce oraz do skoku w dal i trójskoku. Na stadionie znajdują się także rzutnie do pchnięcia kulą, do rzutu dyskiem, młotem i oszczepem. Powiat planuje także utworzenie w Trzcinicy Regionalnego Ośrodka Sportu i Kultury, zrealizowanego w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład z Programu Inwestycji Strategicznych. To centrum sportowo-rekreacyjne ma pełnić trzy podstawowe funkcje: sportową, kulturalną oraz rekreacyjną.

W wydarzeniu tym uczestniczyli m.in.: Maria Kurowska – Poseł na Sejm RP, Adam Pawluś – Starosta Jasielski, Stanisław Pankiewicz – Wicestarosta, Jan Muzyka – Etatowy Członek Zarządu, Katarzyna Koś - Dyrektor Zespołu Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy, Marek Bara - Wicedyrektor Zespołu Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy, Tomasz Wojtas – trener i nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy oraz dyrektorzy szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu jasielskiego.

 

 

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}