W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Obchody 84. Rocznicy Agresji Niemiec i ZSRR na Polskę

18.09.2023

Obchody 84. Rocznicy Agresji Niemiec i ZSRR na Polskę

W dniu 18.09.2023r. w Zespole Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle, odbyły się obchody 84. rocznicy Agresji Niemiec i ZSRR na Polskę.  Uroczystość rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny i Bohaterów Września, odprawiona w Kościele OO. Franciszkanów w Jaśle.

     W wydarzeniu wzięli udział: Adam Pawluś – Starosta Jasielski, Rafał Jarosz - przedstawiciel biura poselskiego Poseł na Sejm RP Marii Kurowskiej, Kamila Cholewiak – Kiczek – przedstawiciel biura poselskiego Posła do Parlamentu Europejskiego Bogdana Rzońcy, Mariusz Świątek – Dyrektor Muzeum Regionalnego w Jaśle, reprezentujący Miasto Jasło, Paweł Pietrusza – Przewodniczący NSZZ Solidarność Oddział Jasło, Kazimierz Rozenbajger – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Solidarni w Jaśle, Jerzy Nowak – Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Solidarni w Jaśle, Katarzyna Kaszowicz – dyrektor PZD w Jaśle, Janusz Pacher – Dyrektor PUP w Jaśle, Marta Misiołek – Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Foluszu, Jadwiga Małek –  przedstawiciel Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, ks. Artur Zajchowski i ks. Jan Janus – parafia św. Antoniego w Jaśle, dyrektorzy i przedstawiciele placówek oświatowych Powiatu Jasielskiego oraz przedstawiciele jasielskich służb mundurowych. 

     Po zakończeniu nabożeństwa, Starosta Jasielski podziękował za piękną mszę świętą odprawioną w intencji naszej ojczyzny i bohaterów poległych w obronie polskich granic. Następnie Adam Pawluś wraz z Kamilą Cholewiak – Kiczek – asystentką Posła do Parlamentu Europejskiego Bogdana Rzońcy i Jolantą Wierzbicką - reprezentującą Zespół Szkół Technicznych w Jaśle, złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą ks. płk. Stanisława Matznera - kapelana Wojska Polskiego, zamordowanego w 1940 roku.

     Dalszą część uroczystości rozpoczął pochód pocztów sztandarowych poszczególnych szkół, zaproszonych gości oraz uczniów do Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle. Na placu przed szkołą odśpiewany został „Mazurek Dąbrowskiego”, po czym głos zabrał Adam Pawluś – Starosta Jasielski. Przywitał on wszystkich przybyłych gości, nauczycieli oraz uczniów, do których skierował następujące słowa:

Przed Wami wielka odpowiedzialność za przyszłość Polski i ten wasz udział w dzisiejszych uroczystościach, to jest również działanie na przyszłość, żebyśmy nie popełniali takich błędów, jakie były w naszej przeszłości.

     Kolejnym punktem programu było wysłuchanie Apelu Pamięci przygotowanego przez uczniów Jednostki Strzeleckiej z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach, po czym nastąpiło uroczyste złożenie kwiatów pod Dębem Pamięci, zamordowanego przez NKWD w Charkowie,  majora Antoniego Mulińskiego. Obchody 84. rocznicy agresji Niemiec i ZSRR na Polskę zakończyła, przygotowana przez grono pedagogiczne i uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle, okolicznościowa akademia.

Zdjęcia (32)

{"register":{"columns":[]}}