W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nowy wóz dla OSP Tarnowiec na Dzień Strażaka

Nowy wóz dla OSP Tarnowiec

Jak podaje Główna Komenda Państwowej Straży Pożarnej w tym roku do  jednostek OSP w całej Polsce trafi 314 samochodów ratowniczo-gaśniczych o łącznej wartości ok. 244 mln zł. Jeden z nich otrzyma Ochotnicza Straż Pożarna w Tarnowcu!

Było to możliwe m.in. dzięki staraniom pana Jana Muzyki, który zwrócił się w tej sprawie o wsparcie do Marszałka Marka Kuchcińskiego. Podczas wizyty u pana Marszałka jednocześnie podziękował za pomoc w pozyskaniu środków dla Gminy Tarnowiec w ramach Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych.

Zakupy samochodów zostaną zrealizowane przez jednostki OSP przy dofinansowaniu:
• NFOŚiGW / WFOŚiGW – 60,7 mln zł,
• dotacji KSRG – 44,9 mln zł,
• dotacji MSWiA – 19,6 mln zł,
• środków pochodzących z odpisów z firm ubezpieczeniowych – 14,5 mln zł.

Mamy nadzieję, że nowy samochód będzie służył strażakom długo i niezawodnie. Najlepiej, żeby był wykorzystywany do ćwiczeń, a jak najmniej w akcjach.

{"register":{"columns":[]}}