W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nowe miejsca pracy w powiecie ze środków PUP w Jaśle

Nowe miejsca pracy w powiecie ze środków PUP w Jaśle

W dniu 29.11.2023 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jaśle podpisano umowę pomiędzy Januszem Pacherem - Dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle, działającym z upoważnienia Adama Pawlusia - Starosty Jasielskiego, a Tomaszem Jaraczem – Członkiem Zarządu firmy GAZBUD INWESTYCJE z Trzcinicy, na doposażenie miejsc pracy kwotą 33 tys. zł.

To już druga umowa o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy podpisana z firmą GAZBUD w tym roku. Dzięki dofinansowaniu z programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027, firma stworzyła trzy nowe miejsca pracy w zawodzie monter rurociągów przemysłowych. Łącznie na ich doposażenie otrzymała 99 tys. zł.

Adam Pawluś – Starosta Jasielski pogratulował przedstawicielowi GAZBUD rozwoju firmy i wykwalifikowanych pracowników, którzy zostali zatrudnieni dzięki środkom pozyskanym z funduszu. Zachęcił również przedstawicieli innych firm do udziału w tym programie.

Doposażenie stanowiska pracy to pomoc finansowa oferowana przez Powiatowy Urząd Pracy w Jaśle, która ma wspomóc przedsiębiorców i przeciwdziałać bezrobociu. Polega ona na zwrocie przez PUP Jasło kwoty poniesionej przez przedsiębiorcę w związku z zakupem wyposażenia lub doposażeniem stanowiska pracy.

W tym roku w ramach projektu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia przeznaczono kwotę 8 mln zł.

Wideo

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}