W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Jasielski szpital przekaże karetkę szpitalowi w Trościańcu na Ukrainie

Forum Gospodarcze Tarnów

Podczas Gali Forum Gospodarczego w Tarnowie, w dniu 29 listopada 2022 r., Adam Pawluś - Starosta Jasielski i Zbigniew Betlej - Zastępca Dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, wręczyli Jurijowi Bowie - Burmistrzowi Miasta Trościaniec w Ukrainie, uchwałę Zarządu Powiatu w Jaśle, na mocy której szpitalowi w Trościańcu nieodpłatnie przekazana zostanie karetka pogotowia.

Zgodnie z przyjętą uchwałą, Zarząd Powiatu w Jaśle wyraził zgodę na nieodpłatne przekazanie ambulansu Mercedes, o wartości ponad 40 tys. zł, na rzecz Szpitala Miejskiego w mieście Trościaniec, w obwodzie Sumskim, w Ukrainie.

Miasto to mocno ucierpiało w wyniku prowadzonych działań wojennych i ponad miesiąc znajdowało się pod okupacją rosyjską. Miejscowy szpital został uszkodzony, a jego wyposażenie zniszczone. Dlatego też Zarząd Powiatu postanowił przekazać mu karetkę pogotowia, która jest niezbędna podczas toczącego się konfliktu zbrojnego.

Adam Pawluś, Starosta Jasielski, przekazując symboliczny dokument, życzył aby ta karetka służyła do ratowania zdrowia i życia nie tylko mieszkańców Trościeńca, ale wszystkich potrzebujących.

Ambulans, dotychczas używany przez jasielski szpital, zostanie przekazany na Ukrainę w przyszłym tygodniu, po dopełnieniu niezbędnych formalności.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}