W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

II miejsce dla uczennicy ZSUiS w VIII Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Szyciu.

Sukienki prezentowane w holu Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru fot. Wiktoria Noga

25 marca w Szkole Artystycznego Projektowania Ubiorów (SAPU) w Krakowie odbyły się VIII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Szyciu. 
W konkursie wzięło udział 20 uczniów z 13 szkół odzieżowych. Uczestnicy mieli 5 godzin zegarowych na skrojenie i uszycie sukienki według własnego pomysłu, z uwzględnieniem takich elementów jak: kieszeń, obłożenie, zaszewki  zamek błyskawiczny. Zgodnie z regulaminem, kolorystyka kreacji ograniczała się do bieli, szarości, beżu i czerni.

Jury – wykładowcy SAPU oraz przedstawiciele firm Husqvarna i Ariadna przyznało II miejsce Weronice Witalis uczennicy klasy 3Tfm (technikum przemysłu mody) z Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle!

Nagrodą dla Wicemistrzyni jest:

  • Bezpłatny udział w wakacyjnym 10-dniowym kursie konstrukcji ubioru w Krakowskich Szkołach Artystycznych.
  • Bezpłatne miejsce na jeden z wybranych warsztatów: projektowania mody, stylizacji, fotografii, projektowania biżuterii.
  • Nagroda ufundowana przez firmę Ariadna.

W swoich ocenach Jury brało pod uwagę jakość odszycia, zastosowanie odpowiednich zabiegów technologicznych do wybranego wzoru, a także dopasowanie materiału do formy odzieżowej.

Cieszymy się, że perfekcjonizm i kunszt krawiecki Weroniki została doceniony! Serdecznie Gratulujemy !!!

                                                                                                          

            ZSUiS w Jaśle

 

Zdjęcia (3)