Powrót

I Powiatowy Turniej Strzelecki o Puchar Starosty Jasielskiego dla szkół podstawowych

W dniu 25 kwietnia 2023r. na strzelnicy wirtualnej w Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach odbył się I Powiatowy Turniej Strzelecki o Puchar Starosty  Jasielskiego dla szkół podstawowych.

Do turnieju zgłosiło się 15 szkół z gmin: Kołaczyce, Brzostek, Brzyska i Tarnowiec. Reprezentacje rywalizowały w kategorii dziewcząt i chłopców. Strzelania odbywały się na dystansie 25 m do tarczy TS-2 z karabinków M4A1.

Po zaciętej walce, indywidualnie w kategorii dziewcząt, I miejsce zajęła Kamila Gierula z wynikiem 81pkt, II miejsce uzyskała Julia Pawłowska z wynikiem 78 pkt, a III  - Paulina Sokołowska z wynikiem 68 pkt.

W kategorii chłopców najlepszy był Wiktor Lisowiec, który zdobył 84 pkt, na drugiej pozycji uplasował się Mateusz Sanocki, zdobywca 83 pkt, natomiast III miejsce zajął Andrzej Jarecki również  z wynikiem  83 pkt, lecz z mniejszą ilością trafionych dziesiątek.

W klasyfikacji drużynowej I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Tarnowcu (245 pkt), II miejsce - Niepubliczny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czeluśnicy (229 pkt), natomiast III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle (209 pkt).

Dziękujemy wszystkim uczestnikom turnieju, gratulujemy zwycięzcom. Serdeczne podziękowania składamy sponsorom: Stanisławowi Żygłowiczowi - Burmistrzowi Miasta i Gminy Kołaczyce, Wojciechowi Staniszewskiemu - Burmistrzowi Miasta Brzostek, Rafałowi Papciakowi - Wójtowi Gminy Brzyska oraz Agacie Augustyn - Wójt Gminy Tarnowiec, bez których zawody nie mogłyby się odbyć.  Dziękujemy również WCR Jasło oraz Telewizji ITVPołudnie. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Starosty Jasielskiego, Pana Adama Pawlusia za objęcie patronatem honorowym I Powiatowego Turnieju Strzeleckiego  dla szkół podstawowych.

Mamy nadzieję, że zainaugurowany właśnie   turniej strzelecki stanie się coroczną imprezą w Kołaczyckim Liceum i będzie cieszył się zainteresowaniem zarówno  uczniów, jak i ich opiekunów.