W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

DOM ZAMYKAMY, DO MUSZYNY WYJEŻDŻAMY

DOM ZAMYKAMY, DO MUSZYNY WYJEŻDŻAMY

W dniu 13 maja 2022 r. w Starostwie Powiatowym w Jaśle podpisano umowę zawartą pomiędzy Starostą Jasielskim a Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Oddział Rejonowy w Jaśle na dofinansowanie zadania pn. „Dom zamykamy, do Muszyny wyjeżdżamy”.

Dofinansowanie w wysokości do 60 % poniesionych kosztów, nie więcej niż 17 600,00 zł (słownie: siedemnaście tysięcy sześćset zł 0/100) w ramach realizacji zadania sport, kultura, rekreacja i turystyka osób niepełnosprawnych pochodzi ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Celem wsparcia jest dofinansowanie i zwiększenie aktywności osób niepełnosprawnych w obszarze sportu, kultury, rekreacji i turystyki. Uczestnicy podczas wyjazdu do Muszyny w terminie od 17 maja 2022 r. do 21 maja 2022 r. skorzystają ze spacerów z przewodnikiem do Rezerwatu Lipowego i usprawniającego z przewodnikiem po Muszynie, ze spływu Dunajcem oraz zażyją kąpieli w wodach termalnych „Bukowina Tatrzańska”. Z wyjazdu skorzysta 26 osób. 

Bardzo ważnym zadaniem stojącym przed samorządem powiatowym jest pomoc osobom niepełnosprawnym. Cieszy fakt, że osoby niepełnosprawne po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa COVID-19 będą miały możliwość wyjazdu grupowego i skorzystają z dofinansowania ze środków PFRON.

Pozostaje życzyć uczestnikom wyjazdu udanego i bezpiecznego wypoczynku!!! 

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}