W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

VII Bieg Beskidnika

plakat

2 października 2022 r. odbędzie się VII Bieg Beskidnika. Główna baza zawodów znajdować się będzie w Parku Rekreacji i Edukacji Ekologicznej im. Stanisława Zająca Senatora RP w Foluszu, do którego serdecznie zapraszamy również kibiców.

W tym roku biegacze rywalizować będą na czterech trasach o długości 73 km, 42 km, 21 km i 6 km. Start najdłuższej trasy odbędzie się spod Ośrodka Edukacji Ekologicznej w  Ożennej. Odcinek ten łączyć się będzie
z trasą maratonu, który swój początek będzie mieć w Banicy. Zawodnicy będą biec przez tereny Nadleśnictwa Gorlice oraz Magurskiego Parku Narodowego. Meta dla biegaczy obu tras znajdować się będzie w Foluszu.

Z kolei zawodnicy z dystansów 21 km i 6 km strefę startu będą mieć w Foluszu, skąd wybiegną na szlaki MPN. Krótszy dystans to jak zawsze pętla prowadząca przez Wodospad Magurski i Diabli Kamień, natomiast biegacze
z dłuższego dystansu wybiec będą musieli dodatkowo na Magurę Wątkowską.

Pragniemy poinformować, że w dniu zawodów tj. 02.10.2022 r. będzie istniała możliwość zapisania się na dystanse 21 km i 6 km (nie gwarantujemy jednak wówczas pełnego pakietu startowego). Opłaty startowe w tym dniu będą wynosić:

6 km - 70,00 zł

21 km - 90,00 zł

Informacje na temat funkcjonowania biura zawodów:

  • 30 września 2022 r. w godz: 8.00 – 20.00 –MDK w Jaśle, ul. Jana Pawła II 8 A
  • 1 października 2022 r. w  godz: 10.00-14.00 – MDK w Jaśle
  • Dystans 73 km 2 października 2022 r. w godz: 4.00 – 5.00 – Park Rekreacji i Edukacji Ekologicznej w Foluszu
  • Dystans 42 km 2 października 2022 r. w godz: 5.30 – 6.30 – Park Rekreacji i Edukacji Ekologicznej w Foluszu
  • Dystans 6 km i 21 km 2 października 2021 r. w godz: 8.00 – 10.30 – Park Rekreacji i Edukacji Ekologicznej w Foluszu

 

 

Podczas wydarzenia odbędą się także biegi dla dzieci, na które zapraszamy najmłodszych biegaczy od  6 do 15 roku życia. Zawody odbędą się w trzech kategoriach wiekowych. Zapisy będą możliwe  02.10.2022 r. w godz. 11.30 - 12.00 w Strefie Zawodów w Foluszu. Start biegów - godzina 13.00.

 

Szczegółowe informacje na temat zawodów znajdują się na stronie biegu www.powiat.jaslo.pl/bieg_beskidnika/ i fb:  www.facebook.com/BiegBeskidnika

 

Organizatorem VII Biegu Beskidnika jest  Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Jasielski Pan Adam Pawluś.

Głównymi partnerami biegu są: Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle „Familiaris”, Gmina Dębowiec, Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów, Magurski Park Narodowy, Nadleśnictwo Gorlice.

Pozostali partnerzy i darczyńcy: Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Ożennej, Toyota Jasło,  Nowy Styl, Habys Sp. z o.o.,  Dom Pomocy Społecznej w Foluszu, Sylveco, Ośrodek Wypoczynkowy w Foluszu, Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców, Fabryka Armatur JAFAR S.A., A P - Media, Vobro,  firma  Ziaja, SportRecovery.pl., Strzelnica Patronus, Kronospam, Iwoniczanka, Ledmax24.pl, Delikatesy Centrum ul. Floriańska w Jaśle.

 

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: TVP Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, biegigorskie.pl, Gorlice.tv

 

MDK w Jaśle

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}