W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zmiana rozkładu jazdy POLREGIO w województwie podlaskim od 29 sierpnia 2021 roku

02.09.2021

POLREGIO informuje, że od 29 sierpnia br. nastąpi zmiana rozkładu jazdy pociągów w województwie podlaskim.

Informacja -uniwersalna grafika wiadomości. Na niebieskim tle herb Powiatu Hajnowskiego oraz biały napis.

Przejazd specjalnego pociągu Komisji Europejskiej na Litwę

Informujemy, że w związku z zaplanowanym na 22 września br. przejazdem pociągu specjalnego Komisji Europejskiej na Litwę, uruchomionego w ramach Europejskiego Roku Kolei, niektóre pociągi kursujące na trasach Białystok – Suwałki i Białystok – Kuźnica Białostocka będą miały zmieniony rozkład jazdy. Szczegóły są dostępne na publikowanych i eksponowanych rozkładach.

Zmiany na trasie Białystok - Szepietowo

Na modernizowanej linii kolejowej nr 6, na odcinku Białystok – Szepietowo nie będzie istotnych zmian w organizacji ruchu. Bez zmian pozostaje liczba kursujących pociągów i autobusów komunikacji zastępczej. Nie zmienią się też godziny odjazdów, z wyjątkiem jednego kursu autobusu, który obecnie odjeżdża z Białegostoku o godz. 10:30, a od 29 sierpnia będzie odjeżdżał 5 minut później.
Zwracamy uwagę na zmianę trasy przejazdu komunikacji zastępczej.
W związku z zamknięciem przejazdu drogowo-kolejowego na linii kolejowej nr 6 („Rail Baltica”) w miejscowości Średnica-Maćkowięta, autobusy korzystają z przejazdu drogowo-kolejowego w miejscowości Jabłoń-Zambrowizna (przy przystanku PKP Jabłoń Kościelna). Nowa trasa biegnie przez miejscowości Moczydły-Jakubowięta i Moczydły-Stanisławowięta, z pominięciem przystanku zastępczej komunikacji w miejscowości Szymbory-Andrzejowięta (za przystanek kolejowy Szymbory). W zamian autobusy zatrzymują się na przystanku zastępczym w miejscowości Moczydły-Jakubowięta.
Dla ułatwienia pasażerom POLREGIO przejazdów na trasie Białystok – Szepietowo, bilety okresowe POLREGIO (tygodniowe, miesięczne, kwartalne) nadal będą honorowane w tych samych pociągach PKP Intercity:

 1. IC Słowacki : Białystok – Wrocław Główny odcinek honorowania: Białystok (7:30) – Szepietowo (8:23); codziennie; zatrzymuje się na wszystkich przystankach oprócz: Białystok Wiadukt i Klepacze;
 2. IC Podlasiak : Suwałki – Świnoujście odcinek honorowania: Białystok (9:18) – Szepietowo (10:03); codziennie;zatrzymuje się: Łapy, Racibory, Jabłoń Kościelna, Szepietowo;
 3. IC Nałkowska : Białystok – Wrocław Główny odcinek honorowania: Białystok (13:41) – Szepietowo (14:26); codziennie; zatrzymuje się na wszystkich przystankach pomiędzy stacjami Łapy i Szepietowo;
 4. IC Dąbrowska : Białystok – Wrocław Głównyodcinek honorowania: Białystok (15:20) – Szepietowo (16:20); codziennie; zatrzymuje się na wszystkich przystankach oprócz: Białystok Wiadukt i Klepacze;
 5. TLK Hańcza : Suwałki – Kraków Główny  odcinek honorowania: Białystok (17:58) – Łapy (18:18) codziennie;
 6. IC Karkonosze : Białystok – Jelenia Góra odcinek honorowania: Białystok (20:51) – Szepietowo (21:36); w piątki i niedziele; zatrzymuje się na wszystkich przystankach pomiędzy stacjami Łapy i Szepietowo;
 7. IC Karkonosze : Jelenia Góra – Białystok odcinek honorowania: Szepietowo (7:40) – Łapy (8:02) – Białystok (8:23); w poniedziałki i soboty;
 8. TLK Hańcza : Kraków Główny – Suwałki odcinek honorowania: Szepietowo (9:33) – Łapy (9:53) – Białystok (10:13); codziennie; IC Dąbrowska : Wrocław Gł. – Białystok odcinek honorowania: Szepietowo (11:44) – Białystok (12:42); codziennie; zatrzymuje się na wszystkich przystankach oprócz: Klepacze i Białystok Wiadukt;
 9.  IC Nałkowska :  Wrocław Główny – Białystok odcinek honorowania: Szepietowo (13:39) – Białystok (14:26); codziennie; zatrzymuje się  na wszystkich przystankach pomiędzy stacjami Szepietowo i Łapy;
 10.   IC Pilecki : Racibórz  – Białystok odcinek honorowania: Szepietowo (15:45) – Białystok (16:40); codziennie; zatrzymuje się na wszystkich przystankach oprócz: Klepacze i Białystok Wiadukt;
 11. IC Podlasiak : Świnoujście – Suwałki odcinek honorowania: Łapy (18:30) – Białystok (18:50); codziennie;   
 12.  IC Słowacki : Wrocław Główny – Białystok  odcinek honorowania: Szepietowo (19:59) – Łapy (20:11) – Białystok (20:31); codziennie.

Przypominamy, że w pociągach PKP Intercity całkowita rezerwacja miejsc obowiązuje w elektrycznych zespołach trakcyjnych (EZT), czyli pociągach obsługiwanych przez pojazdy Dart. W związku z tym, pasażerowie z biletami okresowymi POLREGIO powinni posiadać odpłatny bilet dodatkowy (koszt 1 zł) ze wskazaniem miejsca do siedzenia. Bilety dodatkowe są dostępne w kasie biletowej, w internetowym systemie sprzedaży e-IC, w aplikacjach mobilnych oraz u konduktora przed wejściem do pociągu, na przystankach gdzie nie ma kasy biletowej lub jest nieczynna. Informujemy, że po zakończeniu terminu ważności biletu okresowego podróżni mogą ubiegać się o zwrot należności za zakupione bilety dodatkowe (miejscówki) od PKP Intercity, w drodze reklamacji składanych do spółki PKP Intercity.
W pociągach TLK lub IC zestawionych ze składów wagonowych można podróżować bez biletu dodatkowego na rezerwację miejsca.

Zmiany na trasach Białystok – Kuźnica Białostocka i Białystok – Suwałki

Od 23 września do 1 października br. w dni robocze będą prowadzone prace torowe wymagające wstrzymania ruchu sześciu pociągów:
1.    Białystok (12:47) – Kuźnica Białostocka (13:46)
2.    Białystok (13:50) – Kuźnica Białostocka (14:57)
3.    Kuźnica Białostocka (13:58) – Białystok (15:22)
4.    Kuźnica Białostocka (15:03) – Białystok (16:07)
5.    Białystok (14:47) – Suwałki (17:00)
6.    Suwałki (11:43) – Białystok (14:11).
Prace podzielono na dwa etapy. W pierwszym etapie, trwającym od 23 września do 1 października, kursowanie czterech pociągów do/z Kuźnicy Białostockiej zostanie wstrzymane na całej trasie, a pociągów do/z Suwałk na odcinku Białystok – Czarna Białostocka. W zamian będą kursowały autobusy komunikacji zastępczej.

W drugim etapie, od 4 do 8 października, na części trasy, tj. Białystok – Czarna Białostocka, zostanie przywrócony ruch pociągów, a zastępcza komunikacja będzie funkcjonowała na odcinku Czarna Białostocka – Kuźnica Białostocka oraz Czarna Białostocka – Sokółka za pociągi do/z Suwałk.  
Z powodu trudności z dojazdem, autobusy komunikacji zastępczej nie będą obsługiwały przystanków kolejowych: Czarny Blok, Wólka Ratowiecka, Machnacz, Geniusze. Zamiast na przystanku kolejowym w Rozedrance, autobusy będą się zatrzymywały na przystanku PKS Janowszczyzna/Podkamionka, a w Wasilkowie na przystankach komunikacji miejskiej:

 • Wasilków, ul. Kościuszki (946) - w kierunku Kuźnicy Białostockiej,
 • Wasilków, ul. Kupiecka (772) – w kierunku Białegostoku.

Prosimy o dokładne zapoznanie się z rozkładem jazdy przy planowaniu podróży na tej trasie, gdyż godziny odjazdów zarówno autobusów komunikacji zastępczej, jak i pociągów będą się zmieniać, a czas przejazdu będzie dłuższy o około 20 minut.
W soboty i niedziele pociągi będą kursowały na całej trasie, zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy.

Przypominamy, że przejazd w autobusach komunikacji zastępczej, oznakowanych logo POLREGIO, odbywa się na podstawie biletów kolejowych. W autobusach, podobnie jak w pociągach, prosimy o zasłanianie ust i nosa. W autobusach nie ma możliwości przewozu rowerów i wózków.
Przepraszamy za utrudnienia.

Zmiany na pozostałych trasach

Od 29 sierpnia br. zmieni się rozkład jazdy większości kursujących pociągów. Największa zmiana to przesunięcie ostatniego pociągu w dobie w relacji Czeremcha – Hajnówka, z godz. 21:04 na 4:46. Przyjazd pociągu do stacji Hajnówka zaplanowano o godz. 5:23. O tę zmianę wnioskowali pasażerowie, a organizator przewozów przychylił się do wniosku. Inne pociągi będą miały rozkłady zmienione o kilka lub kilkanaście minut. Jednak z uwagi na to, że w niektórych przypadkach pociągi będą odjeżdżały wcześniej niż obecnie, prosimy o dokładne sprawdzenie rozkładu w czasie planowania podróży.
Rozkłady jazdy są udostępnione w gablotach na stacjach i przystankach osobowych. Informacje można uzyskać w kasach biletowych, pod numerem telefonu infolinii POLREGIO 703 20 20 20 (czynnej całą dobę) oraz w wyszukiwarce internetowej m.in. na stronach internetowych: polregio.pl i portalpasazera.pl

Renata Gierasimiuk

Materiały

Rozkład jazdy na odcinku Hajnówka - Siedlce ważny od 29.08 do 6.11.2021
Rozkład-jazdy-na-odcinku-Hajnówka---Siedlce-ważny-od-29-VIII-do-6-XI-2021-.pdf 0.33MB
Rozkład jazdy na odcinku Białystok - Czeremcha/Hajnówka ważny od 29.08.2021
Rozkład-jazdy-na-odcinku-Białystok-Czeremcha-Hajnówka-ważny-od-29-VIII-do-6-XI-2021.pdf 0.20MB
{"register":{"columns":[]}}