W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zielnik dobrowodzki - dla małych i dużych

20.11.2022

Rysunek przedstawiający roślinę jagodną
Zapraszamy na niedzielne popołudnie do świetlicy w Dobrowodzie (gm. Kleszczele).
Mamy dla Was dwie propozycje - coś dla dzieci i coś dla dorosłych.
Od 13.00 do 14.30 w lokalnej odbędą się warsztaty, które poprowadzi rysowniczka Olga Gruberne-Buk.
Będzie to wyprawa ziołowa z kredkami w garści. Będziemy opowiadać ziołowe historie i anegdoty, kolorować i układać ziołowe puzzle. Pofantazjujemy też trochę o ziołach zaczarowanych i takich zupełnie zmyślonych, a wszystko to zaprowadzi nas do stworzenia kilku pierwszych kart Waszego pierwszego zielnika.
Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Można też dołączać rodzinnie.
Około 15.00 rozpoczniemy (chyba możemy tak powiedzieć) spotkanie promocyjne.
Opowiadać będziemy o "Zielniku dobrowodzkim", który powstawał przez 3 ostatnie lata i wreszcie doczekał się wydania. Nie byłoby go, gdyby nie mieszkanki Dobrowody: Nina Jawdosiuk, Barbara Jakimiuk, Walentyna Klimowicz, Tatiana Markiewicz, Maria Artemiuk, które opowiadały o okołopuszczańskich roślinach oraz Irena Jawdosiuk, która skrzętnie te opowieści spisywała. Opisy etnobotaniczne wykonał Karol Szurdak. Rysunki Olga Gruberne-Buk. Oczywiście, jest jeszcze kilka osób bez których by się to wszystko nie udało. Ale o tym opowiemy w Dobrowodzie.
Spotkajmy się, porozmawiajmy, napijmy ziółek.
Uwaga, podczas spotkania będzie możliwość otrzymania zielnika. W miarę naszych możliwości wręczymy każdej osobie jeden egzemplarz.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Nie obowiązują zapisy.
W razie pytań, prosimy pisać tu: stow.dziedzictwopodlasia@gmail.com
 
Organizator: Puszczańska Szkoła Tradycji prowadzona przez Stowarzyszenie Dziedzictwo Podlasia we współpracy z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca w ramach Programu Akademia Kolberga 2022 prowadzonego przez Forum Muzyki Tradycyjnej oraz Pracownię Muzyki i Tańca Tradycyjnego.

Materiały

strona wydarzenia
{"register":{"columns":[]}}