W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zgłoś się do 17. ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „PODLASIE W OBIEKTYWIE im. Wiktora Wołkowa”

02.07.2021

Prace na konkurs należy zgłaszać do 15 października 2021.

Konkurs Fotograficzny XVII edycja 2021 Podlasie w obiektywie im. Wiktora Wołkowa

Zgłoś się do 17. ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „PODLASIE W OBIEKTYWIE im. Wiktora Wołkowa”  
Tematem konkursu jest PODLASIE, z jego architekturą, przyrodą, ludźmi, całą mozaiką kulturową. Organizator nie narzuca podziałów tematycznych, stwarza pole do dowolnej interpretacji fotografującego, zależnej od jego wrażliwości i spostrzegawczości. Konkurs ma charakter otwarty mogą wziąć w nim udział wszyscy- zarówno z Województwa Podlaskiego jak i z Polski, profesjonaliści, jak i amatorzy.
Fotografie ocenia jury powołane spośród fotografików, lub artystów Województwa Podlaskiego. W poprzednich edycjach w jury zasiadali m.in. śp. Wiktor Wołkow, Jan i Bożena Walencik, Tomasz Kłosowski, śp. Marek Dolecki, Robert Nofikow, Tadeusz Żaczek, Paweł Grześ, Jarosław Chyra, Michał Kość i inni.
Prace na konkurs należy zgłaszać do 15 października 2021. Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród oraz wystawa pokonkursowa planowana jest na XII 2021 r. Wystawa prezentowana będzie w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce przez około rok, ponieważ stanowi doskonałe dopełnienie wystaw etnograficznych. Później zaś „wędruje” po Podlasiu, m.in. prezentowana jest  w Białymstoku, Bielsku Podlaskim, Narewce, Kleszczelach, Białowieży. Wystawa prezentowana była również w Brześciu oraz w Grodnie na Białorusi.

Celem konkursu jest:
 a) zgromadzenie i popularyzacja najciekawszych fotografii promujących Podlasie, piękno przyrody i krajobrazu, zabytki, ciekawe miejsca, oraz tradycję i kulturę,
 b) wszechstronna prezentacja Podlasia w formie artystycznej dokumentacji, jej gromadzenie i archiwizowanie,
 c) pobudzenie do aktywności twórczej młodzieży, jak i starszych
 d) promocja Podlasia

Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie 3 fotografie. Prace konkursowe należy wysłać w wersji elektronicznej na adres kontakt@muzeumbialoruskie.pl. Należy również wypełnić formularz zgłoszeniowy, podpisać i wysłać w formie skanu wraz ze zdjęciami. Formularz dostępny będzie wraz z regulaminem w siedzibie organizatora lub na stronie internetowej: www.muzeumbialoruskie.hajnowka.pl, www.hajnowka.pl. Organizator dopuszcza zgłoszenie w formie odbitek fotograficznych (format A3 lub zbliżony, wraz ze zdjęciami w formie elektronicznej (jpg, tif) na CD/DVD lub).
 
Konkurs odbywa się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Burmistrza Miasta Hajnówka.

Organizator:
Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce
Ul. 3 Maja 42 , 17-200 Hajnówka           
tel.: (85) 682 28 89
email: konatkt@muzeumbialoruskie.pl  
http://muzeumbialoruskie.hajnowka.pl/

PARTNERZY:
Stowarzyszenie Kulturalne TYBEL
PATRONAT:  Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Urząd Miasta Hajnówka, Starostwo Powiatowe w Hajnówce, serwis  www.bialystokonline.pl ,TVP 3 Białystok, „Gazeta Współczesna”, „Kurier Poranny”, ”Kurier Podlaski”, „Niva”, www.radio.bialystok.pl ,  www.racyja.com, www.nigdywiecej.org
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Urzędu Miasta Hajnówka.

 

Materiały

Regulamin konkursu
Regulamin​_konkursu​_-​_17podlasie​_w​_obiektywie​_2021.pdf 0.81MB
Karta zgłoszenia udziału w konkursie
Karta​_zgłoszenia-17podlasie​_w​_obiektywie​_2021.pdf 0.56MB
{"register":{"columns":[]}}