W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zespół Szkół Zawodowych (ZSZ) w Hajnówce wspiera uczniów – stypendia dla najlepszych!

26.11.2021

Nie tak dawno informowaliśmy o sukcesie placówki, która nawiązała owocną współpracę z przedsiębiorstwem PRONAR – a już mamy kolejny news! ZSZ w Hajnówce wspiera swoich uczniów – najlepsi uczniowie technikum w szkole (wzięte pod uwagę wszystkie roczniki danego kierunku) otrzymają dodatkowe stypendium!

2,1 mln zł na podnoszenie kwalifikacji i kompetencji zawodowych uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Hajnówce

Logotypy projektu

Nauka w hajnowskim technikum się opłaca! Kwota stypendium przyznana najlepszym uczniom jest niebagatelna, bo to aż 500 zł miesięcznie! Stypendium jest wypłacane przez rok szkolny, w ramach realizacji projektu „Podniesienie jakości kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Zawodowych w Hajnówce poprzez realizację kompleksowego programu rozwojowego szkoły - II edycja". To wielozadaniowe przedsięwzięcie, mające na celu podniesienie kompetencji społecznych i zawodowych uczniów uczących się w technikum. Na obecny rok szkolny zaplanowano realizację zajęć wyrównawczych dla uczniów klas maturalnych, warsztaty  kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych na rynku pracy wraz z doradztwem zawodowym. Ponadto uczniowie wezmą również udział w dodatkowych zajęciach przedmiotowych i językowych – będą mogli podszlifować języki angielski i rosyjski, a umiejętności zostaną poświadczone odpowiednim certyfikatami (TOEIC i TELC). Przyszli technicy w ramach projektu przystąpią także do kursów kompetencji zawodowych pożądanych na rynku pracy:

  • tachospeed i Moduł Kontrolny dla kierowców,
  • kosztorysowania w procesie budowlanym,
  • organizacja cateringu,
  • carving i dekoracje potraw,
  • kuchnia regionalna,
  • kurs spawacza TIG i MIG,
  • Corel Draw,
  • Photoshop,
  • programowanie CNC,

które w realiach rynkowych kosztują krocie – w szkole uprawnienia będzie można zrobić za darmo! Na tym nie koniec – w ramach projektu zaplanowano kontynuację płatnych staży w okresie wakacyjnym, ponadto uczniowie  – w zależności od kierunku, już na etapie nauki w szkole średniej będą mogli podszkolić swoje umiejętności IT poprzez udział w laboratorium technologii informacyjno-komunikacyjnym (ICT). Przyszli Informatycy, budowlańcy, ekonomiści, logistycy  wezmą udział w warsztatach obsługi specjalistycznych programów. Warsztaty IT oraz program płatnych staży były realizowane już w ubiegłym roku szkolnym.

Do bogatego wachlarza zadań, dopowiemy, że w ramach projektu zostanie doposażona baza dydaktyczna szkoły w celu stworzenia warunków nauki zbliżonych do rzeczywistego środowiska pracy zawodowej dla zawodów technik budownictwa, technik mechanik, technik informatyk, technik żywienia i usług gastronomicznych. Sale techniczne będą służyć kolejnym pokoleniom przyszłych specjalistów.

Projekt będzie realizowany do 31.08.2023 r., jego wartość to 2 113 979,22 zł. Z działań skorzysta 200 uczniów oraz 9 nauczycieli.
Katarzyna Miszczuk

{"register":{"columns":[]}}