W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zbycie/nabycie pojazdu

Zbyłeś, nabyłeś lub sprowadziłeś pojazd z Unii Europejskiej? Kilka ważnych uwag:

Od 1 lipca 2021 r. do dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii ogłoszonego z powodu COVID-19, obowiązują terminy:

  •  Jeśli nabyłeś lub zbyłeś pojazd po 30 czerwca 2021 r., zarejestrowany w Polsce, zgłoś to w ciągu 60 dni w Wydziale Ewidencji Pojazdów i Kierowców Urzędu Miasta Krakowa.
  •  Każdy pojazd sprowadzony po 30 czerwca 2021 r. z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej musi być zarejestrowany w ciągu 60 dni od daty sprowadzenia.
  • Nie wykonanie przez właściciela obowiązku zgłoszenia zbycia, nabycia pojazdu zarejestrowanego na terytorium RP lub rejestracji pojazdu sprowadzonego do Polski z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej w 60 dniowym terminie, spowoduje nałożenie kary finansowej w wysokości od 200 do 1000 zł.

Wniosek o zbyciu/nabyiu pojazdu pojazdu możesz złożyć osobiście lub elektronicznie.

Kilka ważnych uwag przed zakupem pojazdu:

  • Sprawdź pochodzenie pojazdu, link do strony w materiałach
  • Kupując samochód zdarzają się przypadki nie przekazywania karty pojazdu nowemu właścicielowi np. z powodu jej zagubienia albo zatajenia, że samochód był używany jako taksówka lub do nauki jazdy. W przypadku zagubienia karty pojazdu sprzedający musi przekazać nowemu właścicielowi zaświadczenie potwierdzającego dane zawarte w zagubionej karcie, wydane przez urząd, w którym był zarejestrowany pojazd.

Materiały

Sprawdź historię pojazdu:
Wniosek o zbycie/nabycie pojazdu
Złóż wniosek elektronicznie - platforma e-puap
{"register":{"columns":[]}}