W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zaproszenie do udziału w warsztatach pieśni ludowych

09.07.2021

plakat promujący działania w projekcie

logotypy projektu

Koło Gospodyń Wiejskich "KURASZANKI" w Kuraszewie zapraszają do udziału w projekcie "Muzyczne tradycje Naszego regionu". Podczas warsztatów muzycznych uczestnicy będą mieli okazję poznać kawałek pięknej historii Podlasia, utrwalonej w tradycyjnych piosenkach.  Bo podlaska muzyka  jest niezwykła – śpiewana dialektem, skrzętnie notowała emocje towarzyszące codzienności człowieka.

Wczesną  wiosną wyśpiewywano ohulki (wiosenne pieśni), latem – piosenki obrzędowe towarzyszące żniwom, zimą – w jednej izbie zbierały się dziewczyny i wspólnie śpiewały oddając się czynnościom domowym. Muzyka towarzyszyła człowiekowi w najważniejszych momentach jego życia – od narodzin, po ślub, do śmierci. A każdy takt ma swój głęboki sens i kod kulturowy.

Podczas warsztatów organizowanych w ramach projektu artyści ludowi i instruktor podzielą się wiedzą z zakresu  gry na instrumentach i śpiewu a jednocześnie opowiedzą o roli muzyki.

To będzie niezwykły czas – pełen pasji, nauki nowych umiejętności i poznania historii Podlasia z zupełnie innej perspektywy. Wspólnie przygotujemy pamiątkowy śpiewnik utworów najczęściej kojarzonych z naszym regionem i nagramy płytę – stanowiącą dodatek do śpiewnika.

Udział w projekcie to niebanalna propozycja spędzenia wolnego czasu w twórczy sposób – zapraszamy młodzież, rodziny z dziećmi, osoby zainteresowane lokalną historią – wspólnie odkryjemy nowe piękne, oblicze historii Podlasia.
KGW Kuraszanki
Zapisy: 601 473 614 , kuraszanki@gmail.com

Materiały

Karta zgłoszeniowa na warsztaty
karta​_zgłoszeniowa​_na​_warsztaty.docx 0.05MB
{"register":{"columns":[]}}