W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Załatw sprawy w ZUS bezpiecznie i wygodnie bez wizyty w urzędzie

Nawet będąc z dala od domu można skorzystać z e- wizyty w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Logo Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS)

Za chwilę rozpoczynają się wakacje. Po trudnym roku wszyscy mam chęć na odpoczynek, a wiele osób pewnie myśli, by odwiedzić piękne zakątki naszego kraju. Nie wszystkie sprawy da się załatwić i zapomnieć o nich nawet w czasie urlopu. Jest jednak na to sposób, by nie odkładać niczego na później i nawet będąc z dala od domu skorzystać z e- wizyty w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.  Zainteresowanie tą wygodną i bezpieczną usługą stale rośnie. W województwie podlaskim z tej formy kontaktu skorzystało już ponad 2 tys. klientów.

- Nie trzeba przychodzić do Zakładu, by załatwić swoje sprawy. Można w łatwy i bezpieczny sposób bez wychodzenia z domu spotkać się online z ekspertem ZUS. Wystarczy mieć dostęp do internetu, smartfon, tablet lub komputer z kamerką. Samo umawianie wideorozmowy jest bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę www.zus.pl , odszukać zakładkę e-wizyta i kliknąć link „Umów się na e-wizytę”. Można samemu wybrać dogodny termin i godzinę wizyty - informuje Katarzyna Krupicka, rzecznik regionalny ZUS województwa podlaskiego.

Podczas e-wizyty można załatwić większość swoich spraw związanych m.in. z emeryturami i rentami, prowadzeniem firmy, wypłatą zasiłków czy potwierdzeniem profilu PUE. Z e-wizyty mogą również skorzystać osoby niesłyszące i niedowidzące, a także osoby z polskim i zagranicznym stażem pracy, które chcą uzyskać informacje na temat emerytur i rent międzynarodowych.

ZUS wprowadził e-wizytę już 8 miesięcy temu. Od października na spotkanie online zdecydowało się ponad 2 tys. w województwie podlaskim. Liczba umówionych wizyt jest zdecydowanie większa, bo sięga blisko 2,5 tys. Jednak 340 tys. zarezerwowanych spotkań zostało anulowanych lub porzuconych, czyli klient nie nawiązał kontaktu z naszym ekspertem, ani nie odwołał e-wizyty.

- Przypominamy, że w każdym momencie można z e-wizyty zrezygnować. Wystarczy kliknąć link „Zrezygnuj z e-wizyty”, który znajduje się w wiadomości potwierdzającej rejestrację. Dzięki temu na taką rozmowę będzie mógł umówić się ktoś inny, kto potrzebuje informacji czy porady eksperta ZUS. Nie odwołując spotkania, którego już nie potrzebujemy pozbawiamy inne osoby możliwości skorzystania w tym czasie z wideokonsultacji – dodaje rzeczniczka

Do tej pory w skali w naszym województwie najwięcej pytań dotyczyło firm i pracowników – bo  641. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również kwestie związane z emeryturami i rentami. Z tych porad  skorzystało 606 osób. Temat zasiłków wybrało 420 klientów. W czasie pandemii rośnie też zainteresowanie Platformą Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Nasi eksperci potwierdzili profil PUE podczas e-wizyt już dla 380 osób.

Warto wiedzieć!

Osoby, które chciałyby na miejscu w placówce porozmawiać z ekspertem ZUS, mogą takie spotkanie umówić na konkretny dzień i godzinę przez PUE ZUS lub telefonicznie dzwoniąc pod nr telefonu 87  565 27 13.
Katarzyna Krupicka
regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego

{"register":{"columns":[]}}