W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Z dalekiego świata... na Podlasie! Spotkania z obcymi kulturami

Z dalekiego świata... na Podlasie! Spotkania z obcymi kulturami
2021-10-23 17:00
 20:00

, Gminny Ośrodek Kultury w Narewce, ul. Nowa 3a 

Inicjatywa objęta patronatem honorowym Starosty Hajnowskiego.

Plakat promujący wydarzenie

Z dalekiego świata... na Podlasie! Czyli cykl spotkań z osobami, które mimo obcego obywatelstwa postanowiły zamieszkać w naszym sąsiedztwie.
Dlaczego właśnie w Polsce, na Podlasiu? Czy była to ich decyzja, aby zbudować tutaj swój drugi dom? Co pokochali, a z czym mają trudność?
Przed nami cztery spotkania z ciekawymi osobami, które opowiedzą nie tylko o sobie, ale także zaprezentują kulturę i język w których się wychowali.

  • 23 października: Natasha z Ukrainy
  • 29 października: Justin z USA
  • 6 listopada: Klára z Czech
  • 13 listopada: Noemi z Belgii

Organizatorzy zapewniają mile spędzony czas z ciekawymi atrakcjami, możliwość poznania podstaw języka rosyjskiego, czeskiego i francuskiego, rozmowę z native-speakerem w języku angielskim, a także drobny poczęstunek.
Spotkania mają luźny charakter i są nastawione na integrację międzyludzką w ramach społeczności lokalnej.

Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu "Podlaskie Lokalnie NOWEFIO 2021-23" dofinansowanego ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Realizatorem inicjatywy jest grupa nieformalna wolontariuszy "Dobre Dzieło - Inicjatywa Narewka".

{"register":{"columns":[]}}