W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Od 11 grudnia 2022 roku będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy pociągów POLREGIO na Podlasiu. Wprowadzenie promocyjnej Taryfy Podlaskiej.

07.12.2022

W niedzielę, 11 grudnia 2022 r. zacznie obowiązywać rozkład jazdy 2022/2023. Najwięcej zmian dla podróżnych zostanie wprowadzonych od 1 stycznia 2023 r. Najważniejszą z nich będzie reaktywacja połączeń kolejowych do Małkini. Od 11 grudnia br. na Podlasiu będzie także obowiązywał nowy cennik biletów na przejazdy pociągami POLREGIO pod nazwą „Taryfa Podlaska”.

Informacja -uniwersalna grafika wiadomości. Na niebieskim tle herb Powiatu Hajnowskiego oraz biały napis.

W najbliższą niedzielę, 11 grudnia 2022 roku nastąpi zmiana rozkładu jazdy pociągów POLREGIO na terenie województwa podlaskiego. Do końca bieżącego roku na większości tras obsługiwanych przez POLREGIO zmiany będą dotyczyły głównie godzin lub terminów kursowania pociągów. Wyjątkiem są trasy Białystok – Kowno (Kaunas) oraz Hajnówka – Siemianówka, gdzie od 11 grudnia zostaje zawieszone kursowanie pociągów.

Zmiany na odcinku Białystok - Szepietowo

Wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy, modyfikacji ulegnie organizacja ruchu pasażerskiego POLREGIO na odcinku Białystok – Szepietowo. Zastępcza komunikacja autobusowa (ZKA) do/z Szepietowa będzie pomniejszona o jedną parę autobusów. Chodzi o pierwszy kurs z Szepietowa i ostatni do Szepietowa. Ta para autobusów będzie kursowała na skróconej trasie – Białystok - Łapy Osse. Ponadto z dwóch par do jednej, zmniejszy się liczba kursów na trasie Białystok – Łapy.

Informujemy, że ZKA ponownie obsługuje przystanek zastępczy PKS przy przystanku kolejowym w miejscowości Baciuty.

Nie zmieni się liczba kursujących codziennie pociągów (2 pary).

Przypominamy, że przejazd w ZKA (z logo POLREGIO), odbywa się na podstawie biletów kolejowych. Nie ma możliwości przewozu rowerów i wózków.    

Honorowanie biletów okresowych POLREGIO będzie obowiązywać w wybranych pociągach PKP Intercity na odcinku Białystok – Szepietowo do 31 grudnia 2022 roku, a od 1 stycznia 2023 roku, na odcinku Białystok - Czyżew.

Bilety okresowe POLREGIO (tygodniowe, miesięczne i kwartalne) w dalszym ciągu honorowane będą w pociągach spółki PKP Intercity. Aby ułatwić codzienne dojazdy na tej trasie osobom uczącym się, studiującym i pracującym, posiadacze takich biletów będą mogli podróżować w 11 pociągach PKP Intercity. Wymienione niżej pociągi uzupełniają ofertę POLREGIO, a niektóre z nich zatrzymują się na pośrednich przystankach osobowych:

 1. IC Słowacki : Ełk – Wrocław Główny
 • odcinek honorowania: Białystok (7:34) – Szepietowo (8:21); codziennie;  zatrzymuje się na przystankach: Łapy, Racibory, Jabłoń Kościelna;                 
 • Od 1 I 2023 r. odcinek honorowania: Białystok (7:34) – Czyżew (8:34)
 1. IC Podlasiak : Suwałki – Świnoujście
 • odcinek honorowania: Białystok (9:21) – Szepietowo (10:12); codziennie; zatrzymuje się na przystankach: Łapy, Łapy Osse;
 1. IC Nałkowska : Białystok – Wrocław Główny
 • odcinek honorowania: Białystok (14:10) – Szepietowo (15:01); codziennie;   zatrzymuje się na przystanku: Łapy, Racibory, Jabłoń Kościelna;
 1. IC Dąbrowska : Białystok – Wrocław Główny

odcinek honorowania: Białystok (15:20) – Szepietowo (16:31); codziennie; zatrzymuje się na wszystkich przystankach oprócz: Białystok Wiadukt, Klepacze, Bojary, Uhowo;

 • Od 1 I 2023 r. odcinek honorowania: Białystok (15:20) – Czyżew (16:46); nie zatrzymuje się na przystankach Dąbrowa-Łazy i Kity;
 1. IC Narew : Białystok – Łódź Widzew
 • odcinek honorowania: Białystok (20:15) – Szepietowo (21:07); codziennie; zatrzymuje się na przystanku: Łapy;
 1. TLK Hańcza : Kraków Główny – Mockava
 • odcinek honorowania: Szepietowo (9:19) – Białystok (10:21); codziennie;  zatrzymuje się na przystanku: Łapy;  

Od 1 I 2023 r. odcinek honorowania: Czyżew (9:06) – Białystok (10:21)              

 1. IC Dąbrowska : Wrocław Gł. – Białystok
 • odcinek honorowania: Szepietowo (11:35) – Białystok (12:38); codziennie; zatrzymuje się na wszystkich przystankach oprócz: Uhowo, Bojary, Klepacze i Białystok Wiadukt;
 1. IC Nałkowska :  Wrocław Główny – Białystok
 • odcinek honorowania: Szepietowo (13:03) – Białystok (13:57); codziennie; zatrzymuje się na przystankach: Jabłoń Kościelna, Racibory, Łapy;
 1. IC Pilecki : Bielsko-Biała  – Białystok
 • odcinek honorowania: Szepietowo (15:26) – Białystok (16:24); codziennie; zatrzymuje się na wszystkich przystankach pomiędzy stacjami Szepietowo i Łapy oraz Baciuty i Niewodnica;
 1. IC Podlasiak : Świnoujście – Suwałki 
 • odcinek honorowania: Szepietowo (18:12) – Białystok (19:05); codziennie;  zatrzymuje się na przystanku: Łapy;
  Od 1 I 2023 r. odcinek honorowania: Czyżew (17:59) – Białystok (19:05)               
 1. IC Słowacki : Wrocław Główny – Ełk
 • odcinek honorowania: Szepietowo (20:13) – Białystok (21:07); codziennie; zatrzymuje się na wszystkich przystankach pomiędzy stacjami Szepietowo i Łapy.

Przypominamy, że w pociągach PKP Intercity całkowita rezerwacja miejsc obowiązuje w elektrycznych zespołach trakcyjnych (EZT), czyli pociągach obsługiwanych przez pojazdy Dart (oznaczonych w rozkładzie literą R w kwadracie). W związku z tym, pasażerowie z biletami okresowymi POLREGIO powinni posiadać nieodpłatny bilet dodatkowy ze wskazaniem miejsca do siedzenia. W przeciwnym wypadku będą oni traktowani jako podróżni bez ważnego biletu. Nieodpłatne miejscówki są dostępne w kasie biletowej, w Serwisie e-IC oraz u konduktora w pociągu. Jeżeli na stacji jest czynna kasa biletowa, przy odbiorze miejscówki u konduktora zostanie pobrana opłata pokładowa w wysokości 20 zł.

W pociągach TLK lub IC zestawionych ze składów wagonowych można podróżować bez biletu dodatkowego na rezerwację miejsca. Takie składy są w rozkładzie oznaczone literą R.

Zmiany na innych trasach

Od 11 grudnia 2022 r. zostają zawieszone do odwołania przewozy kolejowe na trasach Białystok – Kowno (ostatni pociąg do Kowna wyruszy 9 grudnia br.) oraz Hajnówka – Siemianówka.

Miło nam poinformować, że od 11 grudnia 2022 roku pociągi POLREGIO będą się zatrzymywać na nowo wybudowanym przystanku osobowym w Kleszczelach, położonym na trasie Białystok - Czeremcha.

Na pozostałych trasach, zmiana rozkładu będzie polegała przeważnie na zmianie terminów i godzin kursowania.

W województwie podlaskim, w rozkładzie jazdy edycji 2022/2023, od stycznia 2023 roku POLREGIO będzie obsługiwało 79 pociągów krajowych.

Od 1 stycznia 2023 roku zostaną przywrócone codzienne połączenia do Małkini. Trasa dwóch par pociągów kursujących obecnie do/z Szepietowa, zostanie wydłużona do Małkini. Jest to efekt modernizacji linii kolejowej „Rail Baltica”. 

Na trasach Bielsk Podlaski – Czeremcha, Białystok - Kuźnica Białostocka i Sokółka – Kuźnica Białostocka od 1 stycznia 2023 roku będzie kursowało o jedną parę pociągów mniej. Ograniczenia dotyczyć będą również pojedynczych połączeń na trasach Białystok - Czeremcha, Hajnówka - Białystok i Czeremcha - Hajnówka.

Trasa sezonowa Białystok – Waliły

Oferta przewozowa na tej trasie będzie działać w dalszym ciągu. W sezonie letnim,  tj. od 3 czerwca do 30 września 2023 r. w weekendy będą kursowały dwie pary pociągów. Dodatkowo pociągi będą uruchomione w terminach: 1 i 3 maja, 8 czerwca i 15 sierpnia, a także na imprezy plenerowe.

Przed podróżą prosimy o zapoznanie się z rozkładem jazdy, prezentowanym na wszystkich stacjach i przystankach oraz na stronach internetowych polregio.pl i portalpasazera.pl.

Ponadto informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać w kasach biletowych oraz pod numerem infolinii POLREGIO 703 20 20 20 (czynnej całą dobę). 

Taryfa Podlaska

Zarząd Województwa Podlaskiego zdecydował o wprowadzeniu od 11 grudnia 2022 r. oferty promocyjnej pod nazwą Taryfa Podlaska. Dzięki temu ceny biletów na przejazdy pociągami POLREGIO będą niższe niż bilety w podstawowej Taryfie POLREGIO. Oferta będzie obowiązywała również na trasach do Ełku (woj. warmińsko-mazurskie) i do Siedlec, a od 1 stycznia do Małkini (woj. mazowieckie).

W Taryfie Podlaskiej będzie można kupować bilety jednorazowe, tygodniowe, miesięczne, kwartalne i nowość: dobowy bilet aglomeracyjny na przejazdy w strefie ograniczonej stacjami: Czarna Białostocka, Łapy Osse, Strabla, Knyszyn. W taryfie będą honorowane ulgi ustawowe.

Aby zachęcić pasażerów do zakupu biletów poprzez elektroniczne kanały sprzedaży lub w automatach biletowych (stacjonarnych i w pociągach), Taryfa Podlaska przewiduje 10% upust od ceny biletu.

Wraz ze wprowadzeniem Taryfy Podlaskiej przestają obowiązywać dotychczasowe oferty promocyjne POLREGIO: Połączenie w dobrej cenie, Bilet dobrych relacji, Bilet miejski oraz Taryfa Regionalna.

Na przykład, za bilet normalny na przejazd w relacji Białystok – Suwałki, który obecnie kosztuje 14,50 zł (oferta „Połączenie w dobrej cenie”), od 11 grudnia będziemy płacić 19,50 zł. Za przejazd z Białegostoku do Czeremchy obecnie cena biletu normalnego według Taryfy Regionalnej wynosi 21,00 zł, a od 11 grudnia bilet będzie kosztował 14,50 zł. Cena biletu normalnego na przejazd w relacji Białystok – Ełk, która teraz wynosi 31,40 zł, od niedzieli wyniesie 17,50 zł.

{"register":{"columns":[]}}