W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wizyta przedstawicieli Stowarzyszenia „Przyjaciele Hajnówki” z partnerskiego regionu Nordsee Treene z Niemiec

06.07.2022

Zakończenie roku szkolnego - goście z Niemiec wraz z gospodarzami uroczystości przy głównym stole

Po długim okresie nieobecności spowodowanym pandemią Covid-19 w tym roku odwiedziła nasz powiat delegacja z partnerskiego regionu Nordsee Treene - przedstawiciele Stowarzyszenia „Przyjaciele Hajnówki” z Niemiec. Stowarzyszenie reprezentowali członkowie Zarządu Stowarzyszenia: Karen Hansen, Manfred Gregersen i Claus Röhe. Głównym celem wizyty było odnowienie bezpośrednich kontaktów partnerskich oraz wręczenie nagród 3 uczniom szkoły średniej za szczególne zaangażowanie społeczne na rzecz innych. W tym roku szkolnym nagrody otrzymały uczennice II Liceum Ogólnokształcącego z DNJB w Hajnówce: Martyna Kierdelewicz, Gabriela Kraśko i Paula Zabrocka, które działają aktywnie podczas akcji charytatywnych oraz angażują się w życie społeczne szkoły i środowiska lokalnego.

Partnerzy z Niemiec podkreślali potrzebę bezpośrednich spotkań, które umożliwiają wymianę poglądów, wzajemne poznawanie się i uczenie się od siebie. Relacje partnerskie służą budowaniu zrozumienia i tolerancji wobec innych narodowości, co jest szczególnie ważne w obecnych realiach politycznych. W tym celu odbyło się spotkanie gości z członkami Zarządu Powiatu Hajnowskiego, radnymi i kierownikami jednostek organizacyjnych powiatu. Goście z partnerskiego regionu Nordsee – Treene  odwiedzili również Przedszkole nr 5 w Hajnówce, które od 2004 roku współpracuje z przedszkolem „Brückengruppe” z Hattstedt wymieniając wzajemne pomysły i doświadczenia z pracy z najmłodszymi. 

Przedstawiciele Stowarzyszenia „Przyjaciele Hajnówki” wraz z Urzędem Nordsee- Treene skierowali zaproszenie na ręce Starosty Hajnowskiego Andrzeja Skiepko do złożenia wizyty w ich pięknym regionie przez rodzinę zastępczą oraz przedstawicieli Powiatu Hajnowskiego w sierpniu br.

Wydział Promocji i Rozwoju

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}