W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wizyta na zaproszenie Urzędu Nordsee- Treene i Stowarzyszenia „Przyjaciele Hajnówki”

02.09.2022

W dniach 08-13.08 2022 r. delegacja Powiatu Hajnowskiego i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie wraz z rodzinnym domem dziecka z Czeremchy wychowującą sześcioro dzieci uczestniczyła w wyjeździe do regionu partnerskiego w Północnej Fryzji (Niemcy).

Rysunki dzieci utrwalające wizytę u niemieckich partnerów samorządu powiatu

Wizyta odbyła się na zaproszenie Urzędu Nordsee- Treene i Stowarzyszenia „Przyjaciele Hajnówki”, z którymi powiat prowadzi owocną współpracę już od ponad 20 lat. Jako że ostatni czas nie sprzyjał wzajemnym odwiedzinom z powodu ogólnoświatowej pandemii, więc tym większa była radość z ponownego spotkania na żywo.

W trakcie wizyty odbyły się m.in. spotkania ze Starostą Powiatu Północnej Fryzji Florianem Lorenzen, z Burmistrzem Gminy Hattstedt Ralfem Jacobsenem, z przedstawicielami Urzędu Nordsee – Treene z Przewodniczącą Ewą – Marią Kühl, członkami Stowarzyszenia „Przyjaciel Hajnówki” z Przewodniczącą Christel Schmidt oraz z pracownikami przedszkola „Brückengruppe” z jego dyrektorem Juttą Gautsch. Tematem spotkań było bieżące funkcjonowanie urzędów, w szczególności ich zadania w ramach pomocy socjalnej mieszkańcom potrzebującym wsparcia oraz funkcjonowania pieczy zastępczej. Dużo wiedzy i wymiany doświadczeń dało spotkanie z przedstawicielami pieczy zastępczej w Hattstedt. Rodzina zastępcza podzieliła się informacją o zasadach funkcjonowania pieczy zastępczej, swoimi codziennymi radościami i potrzebami w funkcjonowaniu.

Wyjazd sprawił wiele radości małym podopiecznym z rodzinnego domu dziecka, którym gospodarze zapewnili wiele atrakcji, m.in. przejazd kolejką po dnie Morza Północnego, wizytę w parku rozrywki, a także wspólne zabawy z niemieckim dziećmi z przedszkola i świetlicy działającej „Brückengruppe”.   

Wizyta będzie na pewno miłym wspomnieniem dla wszystkich uczestników – i tych małych, i tych dużych, szczególnie dlatego, że jak zawsze nasi gospodarze przyjęli nas z otwartymi sercami i wyjątkową gościnnością. Najpiękniejszym wspomnieniem z wyjazdu są rysunki dzieci, utrwalające podróż do Niemiec.

Wydział Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Hajnówce

Materiały

Wyjazd we wspomnieniach dzieci
cd​_opis​_wizyty​_Niemcy.pdf 0.87MB
Wspomnienia dzieci
opis​_wyjazdu​_-​_dzieci​_1.pdf 0.40MB

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}