W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wertep w Hajnówce cz. III

Wertep w Hajnówce cz. III
2021-08-08 14:00
 22:00

, 
Wertep Festival 2021. 30.07 - Narewka, 31.07.- Bielsk Podlaski, 01.08. - Narew, 04.08. - Hajnówka, 06.08.- Białowieża, 07.08 - Orla, 08.08- Hajnówka

Program:

  • 14:00 (45")

„Opowieści w koronie: o świecie, który zjadł koroniak” – TEATR KAMYK /PL/
Świat, który dzieci znały, zmienił się. Luśka nie może chodzić do szkoły, spotykać się z koleżankami, rodzice pracują przy komputerach, a jej wyobrażony przyjaciel, Józef, najchętniej ciągle by spał! Luśka niespodziewanie dla samej siebie wybucha złością, która zaskakuje ją swoją siłą. Powoli uczy się, że można ją wyrazić, nie krzywdząc przy tym bliskich. Odnajduje też zakopany pod złością smutek, którego wypłakanie przynosi dziewczynce ogromną ulgę.

  • 14:45 (45")

„Dziadek do orzechów – Historia niezwykła” – TEATR W LESIE /PL/
Historia wprowadza widzów w świat dziecięcych marzeń i lęków – kolorowy, bajkowy, w którym występują marionetki i aktorka „oprowadzająca” widzów po meandrach wspomnień, w które prowadzą do niezwykłej więzi z tytułowym Dziadkiem do orzechów. W spektaklu zobaczycie piękne płaskie marionetki i scenkę marionetkowej wzorowaną na XVII-wiecznych scenkach teatrów wędrownych. Spektakl może zakończyć się niespodzianką.

  • 15:30 (30")

„Gęsiareczka, czyli o trudnej sztuce mówienia NIE” – MAGDALENA KWAŚNA /PL/
Księżniczka opuszcza dom i wszystko oddaje swojej służącej. Zamiast poślubić księcia, pasie gęsi. Nie jest to klasyczna „Gęsiarka” braci Grimm. Baśń mówi o problematyce stawiania granic i budowania autonomii wewnętrznej jednostki. Jest tu narrator – obwoźny sprzedawca piór oraz siedem postaci z baśń. Każda postać przedstawia inną scenę. Każda postać ma inną maskę, głos, sposób poruszania.

  • 16:00 (40")

„Opowieści z szafy” – TEATR MALOWANY PIOSENKAMI /PL/
Najlepsze opowieści zaczynają się w szafie. Ten (nie)zwyczajny mebel jest idealnym schronieniem przed problemami, a także wehikułem, dzięki któremu poruszamy wyobraźnię. Stara szafa zamienia się w zależności od potrzeb. Dzięki niej przenosimy się do rzeczywistości, odkrywamy i poznajemy tajemnice natury, uczymy się nowych rzeczy. Dużo jest w niej też muzyki i śpiewu.

  • 17:00 (45")

„Zmysły” – A3TEATR /PL/EU/
Wszystkie zmysły, czyli: Stepujące Gałki Oczne, Wrzeszczące Uszy, Pomocna Dłoń, Nos z Niespodzianką i Ust Korale zapraszają na sentymentalną paradę uliczkami miasta. Tu przystaną, tam się zapatrzą, wspólnie pośpiewają songi romantyczne i znane wszystkim. Należy dołączyć do pochodu. Można także wspólnie pośpiewać, a na pewno nucić ze Zmysłami. Bądźcie z nami, ze Zmysłami!

  • 18:00 (45")

„Sweet Home on Wheels” – STUDIUM ACTORIS /NO/
Życie w przyczepie kempingowej nie jest łatwe, choć przyczepa jest łatwa w czyszczeniu i ładna w wyglądzie. Ze swoim „prêt-à-porter” i stylem życia na kółkach, para mogłaby ją nazwać „domem”. Ale niestety! Wąskie przejścia i szyby, krótkie schody i ciasne drzwi sprawiają, że codzienne życie starszej pary jest pełne problemów. Aby pokonać ten klaustrofobiczny brak przestrzeni przenoszą meble na zewnątrz. Daje im to możliwość nawiązania kontaktu z życzliwymi ludźmi, którzy tam mieszkają. Wreszcie mogą wyrazić ogromną miłość, którą noszą w sercu!

  • 19:00 (50")

„Pan i Pani O!” – TEATR PANTOMIMY MIMO /PL/
Na wyspie zbudowanej z marzeń i wspomnień mieszka Pan O. Marząc o miłości wpatruje się w horyzont. Gdzieś daleko mieszka Pani O. Marząc o miłości wpatruje się w niebo. Nie wiedząc o sobie, myślą, że są na świecie zupełnie sami. Jeden otrzymany list zmienia w ich życiu wszystko. Miejsce, w którym się znaleźli, wciąga bohaterów w wir zdarzeń. Czy będą podążać tam wspólnie? Czy zrozumieją, że ich spotkanie to dopiero początek podróży? Wizualna komedia bez słów, która żywi się humorem i śmiesznością dnia codziennego.Do tego odrobina magii i absurdu z życia wziętych.

  • 20:00 (60")

„Słońce na Wchodzie, na Zachodzie Księżyc. Sen o Nocy Letniej” – A3TEATR /PL/EU/
Parada wieczorna, niesforna i przewrotna w akcji, porywa widzów do tańca, ujmuje śpiewem, wodzi na pokuszenie muzyką i korowodami. Rozświetla noc wielkimi lampionami-maskami, których światłem są tylko drgające świece, ukryte w postaciach jednorożca, konia, byka i innych prawie mitycznych stworzeń. Widzów zapraszamy do wspólnej wędrówki wśród leśnych alejek.

  • 21:00 (60")

„Fantomy”– TEATR AKT /PL/
Akrobatyczne widowisko, projekcje video, lasery i muzyka z nowoczesnym, przestrzennym brzmieniem wykonywana na żywo – to wszystko inspirowane z dystansem i lekkością tekstem „Solaris” Stanisława Lema. Romantyczna historia miłosna przeplata się z opowieścią filozoficzną w obliczu spotkania z Nieznanym, czyli myślącym Oceanem. W obu wypadkach, relacji międzyludzkich i międzygatunkowych, człowiek wykazuje brak umiejętności nawiązania prawdziwego kontaktu. Wciąż aktualny i pobudzający wyobraźnię temat podróży kosmicznych, spotkań i prób nawiązania kontaktu z Obcymi połączony jest tu z rozważaniami nad kondycją człowieka, jego lękami.

{"register":{"columns":[]}}