W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wertep w Hajnówce cz. II

Wertep w Hajnówce cz. II
2021-08-05 14:00
 22:00

Wertep w Hajnówce cz. II, Hajnówka Hajnówka Centralna – Stacja Kultury 
 • KIEDY

  05 sierpnia 2021 (czwartek)

  godz. 14:00 - 22:00

  DODAJ DO KALENDARZA
 • GDZIE

  Wertep w Hajnówce cz. II

  Hajnówka Hajnówka Centralna – Stacja Kultury

Wertep Festival 2021. 30.07 - Narewka, 31.07.- Bielsk Podlaski, 01.08. - Narew, 04.08. - Hajnówka, 06.08.- Białowieża, 07.08 - Orla, 08.08- Hajnówka

Program:

 • 14:00 (45")

„Baśń o Piecuchu najwspanialszym na świecie” – TEATR BARNABY /PL/
To historia jednego z trzech synów, który chce udowodnić ojcu, że jest wartościowym człowiekiem. Wyrusza więc na podbój świata. Czy Piecuch pokona smoka i zdobędzie serce pięknej księżniczki? Zobaczcie sami. Spektakl jest odgrywany w formie teatru figur drewnianych wykonanych ręcznie z drewna lipowego.

 •  17:00 (45")

„Danse Macabre” – A3TEATR /PL/UE/
„Danse macabre” A3Teatru to wbrew pozorom nie strach, śmierć i makabryczne maski. To dźwięki, taniec i energia życia. Feeria barwnych masek, megamarionety oraz wielkie dłonie, które mogą zaskoczyć i niespodziewanie dotknąć każdego. Choć zaskakujące i niecodzienne, jakby nie z tego świata – wciąż wcale nie przerażające. Korowód postaci z ciekawością przygląda się widzom, niespiesznie przechodzi przez ulice miasta, zagląda tu i tam, zatrzymuje się w kręgu, zaprasza do tańca. Nie mówi, ale patrzy uważnie i gestem zaprasza do orszaku i tańca w nieznane

 •  21:00 (60") – scena „na dachu”

„Plan lekcji” – A3TEATR /PL/ –spektakl w audiodekrypcji
Kantorowska szkolna klasa ożywa śmiechem wariata i mnogością kolejnych obrazów-wspomnień-szkolnych historyjek, lekkich i sentymentalnych, ale i gorzkich w smaku. Szalona lekcja grana bez słów, jakby trwała poza czasem i uwięziła uczniów. Aktorzy żyją oddzielnie w kantorowskich ławkach-pułapkach- obszarach zwykłych czynności i sztubackich żartów.Pochłonięci własnymi wspomnieniami znanych wszystkim lekcji – biologii, gimnastyki… tylko na chwilę przebiegają wąskimi pomostami do sąsiedniej ławki, by – celebrując gest i sytuację – wywoływać coraz nowsze historie… Knują, łobuzują, rozśmieszają, dzielą się wspólną kanapką. Przeżywają rozterki i porażki, pierwsze miłości, szaleństwa, okrucieństwa i traumy kolegów. Ta wycieczka w przeszłość jest i śmieszna i nostalgiczna i smutna.

Materiały

Strona internetowa wydarzenia
{"register":{"columns":[]}}