W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Weekend dla zdrowia

02.09.2021

Informacja -uniwersalna grafika wiadomości. Na niebieskim tle herb Powiatu Hajnowskiego oraz biały napis.

Ostatni weekend sierpnia upłynął pod znakiem zdrowia. W te dni można było skorzystać z mobilnego punktu szczepień oraz sprawdzić ciśnienie i poziom glukozy we krwi. Hajnowski Szpital we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Hajnówce zorganizował punkty dla pacjentów w plenerze.

W sobotę i niedzielę przy Centrum Turystyki i Promocji „Kraina Żubra” każda osoba powyżej 12 roku, która przyszła do punktu mogła zaszczepić się przeciwko COVID-19. Personel medyczny dysponował zarówno szczepionką firmy Johnson&Johnson, którą podaje się w jednej dawce, jak i szczepionką Pfizera. Mieszkańcy naszego powiatu postanowili skorzystać z możliwości zaszczepienia bez wcześniejszej rejestracji i zapisu. Jeszcze przed otwarciem punktu ustawiła się kolejka chętnych przede wszystkim mieszkańców Hajnówki i Białowieży.

Wiele osób korzystało także z możliwości sprawdzenia ciśnienia i poziomu cukru we krwi podczas niedzielnego Festynu Zdrowia w Hajnówce. Z badań i możliwości konsultacji z pielęgniarkami Szpitala w Hajnówce korzystały przede wszystkim osoby starsze. Seniorzy otrzymywali w prezencie pudełka na leki oraz dzienniczki do zapisywania jakie dodatkowe produkty farmaceutyczne przyjmują i w jakich godzinach. Ma to pomóc zarówno pacjentom jak i ich lekarzom w kontrolowaniu przyjmowanych leków i suplementów tak, by nie wchodziły ze sobą w niekorzystne dla zdrowia interakcje. Nie wszystkie produkty i środki wspomagające zdrowie można ze sobą łączyć, bo zamiast pomagać mogą wręcz szkodzić zdrowiu. Informowanie o tym pacjentów jest kontynuacją akcji Starostwa i SP ZOZ w Hajnówce „Mądre leczenie, szybszy powrót do zdrowia”.

Mimo chłodu i mżawki z badań i szczepień skorzystało wiele osób zarówno mieszkańców jak i turystów. Na zdrowie!
Bardzo dziękujemy lekarzowi i pielęgniarkom biorącym udział w weekendzie zdrowia.

źródło: SP ZOZ

{"register":{"columns":[]}}