W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

W trosce o drugiego człowieka – zbiórka na rzecz Ukrainy na forum Starostwa Powiatowego w Hajnówce

15.03.2022

W miniony weekend, w sobotę (12.03) kierowcy – ochotnicy – inicjatorzy akcji (wszystkie przymiotniki poprawne :P) z SP ZOZ w Hajnówce udali się z charytatywną misją na granicę celem przekazania darów zakupionych lub zebranych w efekcie zrzutek - pracowników Starostwa Powiatowego w Hajnówce, pracowników Nadleśnictwa Hajnówka i hajnowskiego szpitala i POZ z regionu.

Herb powiatu (na żółtym tle żubr i dwa świerki) na tle flag Polski i Ukrainy

Akcja od początku do końca była oddolna i dobrowolna, uzyskała wsparcie Starosty Hajnowskiego Andrzej Skiepko, Burmistrza Miasta Hajnówka Jerzego Sirak i Dyrektora SP ZOZ Grzegorza Tomaszuka, którzy sfinansowali zakup paliwa do trzech karatek, przygotowanych do wyjazdu na granicę. Zrzutkę na forum Starostwa Powiatowego zorganizowali i przeprowadzili między sobą pracownicy Urzędu, następnie za zebrane środki zakupiliśmy niezbędne dary: środki higieniczne, koce, długoterminową żywność oraz środki higieniczne i medyczne.

Zdecydowaliśmy się upublicznić informację o zbiórce nie dla podziwu czy poklasku, lecz dlatego, by uświadomić, jak wielka siła tkwi we wspólnocie i jak w istocie niewiele trzeba, by pomóc drugiemu człowiekowi. Z drugiej strony chcemy podziękować pracownikom nadleśnictwa, pracownikom szpitala, chłopakom z karetek oraz pracownikom Urzędu, którzy dorzucili swoje przysłowiowe „trzy grosze” do zbiórki za zaangażowanie i okazane serce. Cieszymy się, że w akcję zaangażowało się tyle osób!

Jednocześnie informujemy, 21 marca (poniedziałek) planowany jest kolejny transport - tym razem z powiatowego punktu zbiórki przy ul. Lipowej 39 w Hajnówce. Lista produktów i środków, które mogą być przekazane potrzebującym na Ukrainie (w tym oczekującym przed przejściami granicznymi) w linku w materiałach.  W szczególności potrzebne są: środki czystości (jak proszki do prania, mydła) i żywność długoterminowa. Jeśli chcesz i możesz pomóc, zgłoś się z darami do punktu zbiórki w godzinach 8-11 lub 17.00-18.00

Katarzyna Miszczuk

 

Materiały

Punkt zbiórki na rzecz uchodźców
{"register":{"columns":[]}}