W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

„W Krainie Króla Puszczy” – poznaj przyrodę Puszczy Białowieskiej i dobrze się baw w terenie. Nowy quest (z łamigłówkami) już jest dostępny!

27.09.2022

Zakończeniu sezonu turystycznego w regionie Puszczy Białowieskiej mówimy stanowcze STOP! Nie masz pomysłu na jesienną nudę? Teraz już masz! :) Odkryj przyrodnicze ciekawostki Puszczy Białowieskiej podążając trasą nowego questu „W Krainie Króla Puszczy”. Rozwiąż przygotowane łamigłówki, by odnaleźć skarb! Na questowej mapie regionu #PuszczaBiałowieska debiutuje nowiutka trasa "W Krainie Króla Puszczy”.

Uczestnicy biorący udział w testowaniu questu i gry terenowej - wspólne zdjęcie

logotypy projektu - PL-BY-UA 2014-2020, Finansowane przez Unię Europejską

Quest jest rodzajem gry terenowej, pozwalającym zwiedzać „inaczej”. Aby rozpocząć grę potrzebujesz odrobinę humoru, dużo wolnego czasu i aplikacji z trasą questu. Nie będzie to tradycyjny spacer, bo podczas marszu trasą (nieoznaczoną) uczestnik musi dokładnie obserwować otoczenie, kierować się wskazówkami zawartymi w tekście, rozwiązywać przygotowane łamigłówki. Odczytany układ liter tworzy hasło questu  - ale te poznacie dopiero na mecie! Quest „W Krainie Króla Puszczy” rozpoczyna i kończy się przy powiatowym Centrum Turystyki i Promocji Kraina Żubra.

Pierwsi mieszkańcy oraz turyści stanęli „w questowe szranki” 25 września – 30 osób odpowiedziało na nasze zaproszenie i wzięło udział w zabawie – inauguracji questu i gry terenowej. Równolegle, w ramach projektu „Transgraniczne dziedzictwo Puszczy Białowieskiej”, powstała także pierwsza w regionie gra terenowa „Co w Puszczy piszczy”. Podczas przemierzania każdej z tras uczestnik dostaje solidną porcję wiedzy o najstarszym lesie Europy i jego mieszkańcach. Osoby, które spędziły z Nami wczorajsze niedzielne popołudnie zgodnie stwierdziły, że zabawa była baaardzo udana! A po pieszo-łamigłówkowych zmaganiach wszystkich zaprosiliśmy na poczęstunek. Każdy uczestnik otrzymał również pakiet -niespodziankę z gadżetami.

Quest „W Krainie Króla Puszczy” jest kolejnym na questowej mapie regionu. Dostępnych jest łącznie 17 tras, o różnym stopniu długości i tematyce, ale wszystkie łączy jedno – niezapomniana przygoda pozwalająca aktywnie spędzić czas ze znajomymi i bliskimi.

Jeśli i tym masz ochotę podjąć wyzwanie zapraszamy do korzystania z aplikacji:

  • Quest „W Krainie Króla Puszczy” do pobrania w aplikacji „Tropimy ruszaj w teren!”
  • Pozostałe questy dostępne w aplikacji "Questy – Wyprawy Odkrywców"

A na grę terenową pn. „Co w Puszczy Piszczy”, choć przetestowaną, zaprosimy Was ponownie w listopadzie! W końcu jak przedłużać sezon, to maksymalnie! :)

Quest W Krainie Króla Puszczy” i gra terenowa „Co w Puszczy piszczy” zostały przygotowane na zlecenie Powiatu Hajnowskiego w ramach projektu „Transgraniczne dziedzictwo Puszczy Białowieskiej”, finansowanego z Programu „Polska -Białoruś – Ukraina 2014-2020”

Katarzyna Miszczuk

Materiały

Quest „W Krainie Króla Puszczy” do pobrania w aplikacji „Tropimy ruszaj w teren!”, link

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}